Vllaznia në merkato, akord me sulmuesin kroato-shqiptar Elvir Maloku

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Edhe pse sezoni futbollistik 2020-2021 ka filluar dhe realisht merkato zyrtare është mbyllur, tek Vllaznia vazhdojnë të punojnë në këtë drejtim. Mesa duket drejtuesit nuk janë tërësisht të kënaqur me kontigjentin që kanë në dispozicion, ndaj për ta përforcuar akoma më shumë skuadrën po mendojnë edhe për alternativa të tjera. Ndërkohë që më herët kanë pronetuar mbrojtësin Abdurrahman Fangaj, i cili luajti me sukses për disa sezone me Laçin, të njëjtën gjë kanë bërë edhe me sulmuesin Elvir Maloku.

Të dy futbollistët në fjalë pritet që të zyrtarizohen si pjesë e KF Vllaznia në momentin më të parë sapo të hapet merkato e janarit. Sa i përket sulmuesit Maloku, një shqiptar me pasaportë kroate,  i cili vjen pas aktivizimit me Hajdukun e Splitit, në vijim ka luajur me ekipin Gimnastic në Spanjë, Aek Larnaca në Qipro si dhe periudhen e fundit ishte pjesë e kampionatit polak ku është aktivizuar Olimpia Gruzdiazd. 24 vjeçari Elvir Maloku ka qënë pjesë edhe ekipeve kombëtare të moshave kroate të kategorive, U17, U-18 dhe U-19, ndërkohë që në momentin e moshës së kategorisë U-21 ai ka preferuar t’i bashkangjitet kombëtares së Shqipërisë, ku edhe ka luajtur tre ndeshje.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -