Volejboll-Ekipet e Vllaznisë, femra dhe meshkuj, kualifikohen për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Ekipet e Vllaznisë në Volejboll për femra dhe meshkuj janë kualifikuar në gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë. Një gjë të tillë ato e arriten duke fituar ndeshjet e tyre të radhës, femrat ndaj Korabit të Peshkopisë dhe meshkujt ndaj Elbasanit.

Ndeshjet e zhvilluara këtë fundjavë në pallatin e sportit, “Qazim Dervishi” janë dominuar plotësisht nga skuadrat shkodrane. Në ballafaqimin e femrave, Vllaznia e drejtuar nga trajneri Besnik Lisha dhe kolegu i tij Dorian Tafa, e nisën mirë mjaft mirë ndeshjen kur në setin e parë shënojnë 25 pikë ndaj 17 të skuadrës dibrane.

Volejbollistet shkodrane vijojnë të luajnë mirë edhe në setin e dytë, madje në këtë set arrijnë ta thellojnë diferencen e pikëve me skuadrën kundërshtare, teksa e mbyllin këtë set me fitore 25 me 14.

Duke fituar edhe  setin e tretë me shifrat 25-16, Vllaznia fiton të gjithë ndeshjen me sete, me rezultatin e pastër 3-0. Fitore kjo që e kualifikon skuadrën kuqeblu në turin gjysëmfinal të Kupës së Shqipërisë.

Me fitore të pastër, me rezultatin 3 me 0 e ka mbyllur ndeshjen e tij edhe ekipi i meshkujve. Djemtë kuqeblu të drejtuar nga trajneri Artan Kalaja dhe kolegu i tij Ermal Kraja, kanë qënë dominues të takimit duke detyruar miqtë nga Elbasani të pranojnë humbjen.

Në sfidën e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, skuadra kuqeblu e mbyll setin e parë me fitore me shifrat 25-15. Edhe pse në setin e dytë ka një përpjekje të miqve nga Elbasani për të barazuar shifrat e seteve në 1-1, është Vllaznia që regjistron përsëri fitore edhe në këtë set, këtë radhë me shifrat 25-21 dhe 2-0 për kuqeblutë.

Humbja e setit të dytë demoralizon skuadrën mike, e cila në setin e tretë është hija e vetvetes në fushën e lojës. Në këtë mënyrë përfiton Vllaznia, e cila duke e fituar edhe këtë set me shifrat 25-9, fiton të gjithë ndeshjen me rezultatin 3-0, fitore kjo që e kualifikon atë në turin gjysëmfinal të Kupës së Shqipërisë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -