Volejboll Meshkuj- Luhen dy gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë, Partizani-Vllaznia 3-0 dhe Erzeni-Tirana 3-1

Lexo

(Video) Tjetër sukses i Vllaznisë U-17. Kuqeblutë mposhtin Tiranën në finale 2-0 dhe shpallen fitues të Kupës së Shqipërisë

Finalja e Kupës Shqipërisë, Tirana U17-Vllaznia U17, 0-2(Shënues: Gerald Kubazi 40’, 93’)KF Tirana: Babe, Dollaku, Dervishi, Belloj, Krajka, Bami,...

Vora vazhdon projektin dhe konfirmon bashkëpunimin me Mërgjyshin edhe një sezon në krye të skuadrës

Edhe një tjetër trajner është konfirmuar për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për Artan Mërgjyshi i cili do të...

Zgjodhi Inter Miamin para katalanasve, Messi rrëfen: Ja pse nuk u ktheva te Barcelona

Lionel Messi i ka thënë lamtumirë PSG-së dhe ka vendosur të vazhdojë karrierën sportive në ligën amerikane të futbollit,...

Menjëherë pas dy gjysëmfinaleve të Kupës së Shqipërisë në volejboll për femra ku në finale mbërritën Tirana dhe Partizani, të cilat eleminuan përkatësisht Vllazninë dhe Barleti Volej, pasditen e së mërkurës janë luajtur edhe dy gjysëmfinalet e meshkujve. Partizani-Vllaznia dhe Erzeni-Tirana u përballën në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” të kryeqytetit në dy ndeshje të cilat kanë folur për Partizanin  dhe Erzenin.

Të kuqtë e drejtuar nga trajneri Ylli Tomorri kanë mundur me rezultatin 3 me 0 Vllazninë me trajner Artan Kalanë. Një ndeshje, që në dy setet e para Partizani pati epërsi duke i fituar me shifrat 25-21 dhe 25-16, ndërkohë që në setin e tretë ka një përmirësim të dukshëm të skuadrës kuqeblu. Ishte padyshim seti më i bukur i kësaj ndeshje, dhe kjo për meritë të Vllazninë e cila duke përmirësuar treguesit e saj në fushën e lojës udhëheq në rezultat dhe madje është shumë pranë fitores së setit, por në pikët shtesë Partizani e përmbys duke e fituar atë 26 me 24 dhe të gjithë ndeshjen me sete me rezultatin 3 me 0.

Në gjysëmfinalen tjetër, Erzeni-Tirana, janë shijakasit e drejtuar nga trajneri Ben Sako që fitojnë me rezultatin 3 me 1. Një ballafaqim ky, që siç shikohet edhe nga pikeverazhi(25-18, 25-23, 23-25, 25-23) ka pasur jo pak rivalitet në fushën e lojës.

Në këtë mënyrë, dy çiftet finaliste të Kupës së Shqipërisë, janë Tirana- Partizani për femra dhe Partizani-Erzeni për meshkuj.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -