Shqipëri-Angli, me tifozë ?! FSHF, kërkesë qeverisë për hapjen e stadiumit në masën 30 %

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Ndeshja Shqipëri-Angli, e vlefshme për Eliminatoret e Botërorit 2022 në Katar, pritet të luhet me praninë e tifozëve në stadiumin “Air Albania” të kryeqytetit. Për këtë është e interesuar vetë Federata Shqiptare e Futbollit, e cila ka depozituar kërkesen zyrtare qeverisë shqiptare në të cilën kërkon që në stadium të jenë të paktën 30% të tifozëve nga kapaciteti që ka stadiumi kombëtar.

Nga sa bëhet e ditur, shkresa në fjalë i është drejtuar titullares së Ministrisë së Shëndetsisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, për dijeni edhe Kryeministrit Edi Rama dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve.

“Në këtë kuadër dhe duke synuar që jo vetëm futbolli, por në përgjithësi, jeta sociale të marrë gradualisht kuptimin e harruar, duke shfrytëzuar edhe ndeshjen kundër Anglisë, si një premisë historike, kërkojmë shqyrtimin dhe miratimin e kërkesës sonë për lejimin e kufizuar të spektatorëve në masën 30% të kapacitetit të stadiumit, praktikisht 6,500 spektatorë”, – citohet ndër të tjera në letrën në fjalë drejtuar qeverisë shqiptare, prej së cilës shpresohet të ketë një përgjigje pozitive.

Për kuqezinjtë përballja me Anglinë është ndeshja e dytë në këto kualifikuese në

Shqipëria bën pjesë në Grupin I për Eliminatoret e Botërorit 2022 në Katar duke pasur kundërshtar Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andoren dhe San Marinon.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -