“Volejpoja Beach Trophy 2022”, shpallen fituesit e turneut 3 ditor

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Plazhi i Velipojës mirëpriti për 3 ditë me radhë turneun amator të volejbollit, “Volejpoja beach trophy 2022”. Një organizim i bashkisë Shkoder dhe federatës shqiptare të volejbollit që e ktheu plazhin më të madh të brigjeve të Adriatikut, në qender të vemendjes së garave sportive në rërë dhe promovimit të vlerave turistike.

25 ndeshje u zhvilluan përgjatë tre ditëve të aktivitetit mes meshkujve dhe femrave që u bënë pjesë e garës, të ndarë respektivisht sipas kategorive përkatëse.

Finalja e zhvilluar të dielen u shënua me rivalitet të fortë, ku në përfundim të përballjeve, fitues të vendit të parë dolën në kategorinë e meshkujve Nikolin Qafarena & Fatjon Çekini, ndërsa tek femrat Edna Erkoçi & Laura Ballçiti.

Vendi i dytë shkoi për: meshkuj: Elidon Marku & Zamir Vjerdha; femra: Izabela Dodani & Xhesika Kaçi.

Ndërkohë vendi i tretë: meshkuj: Dorjan Tafa & Fatjet Haxhagiqi dhe femra: Klodeta Zhivani & Stela Kiri.

Ishte nënkryetari i bashkisë Shkoder Ardit Qylybyli i cili ndau çertifikatat dhe medaljet për fituesit dhe premtoi vazhdimësi të aktiviteteve sportive e kulturore në plazhin e Velipojës përgjatë të gjithë sezonit turistik.

Bashkia Shkoder mbetet e angazhuar për të promovuar vlerat turistike, si dhe ato sportive e kulturore që i bëjnë prezantimin e denjë qytetit dhe kthehen në atraksion për turistët që zgjedhin të vizitojnë territorin tonë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -