(Video) Pragndeshja, Universitatea Craiova-Vllaznia. Ish kapiteni Gilman Lika, beson në kualifikimin e kuqebluve

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Për ish kapitenin e Vllaznisë, Gilman Lika, paraqitja e skuadrës kuqeblu në ndeshjen e parë ndaj skuadrës rumune Universitatea e Craioves ishte pozitive, sidomos me rritjen e forcës sulmuese në pjesën e dytë të takimit.

Në pamje të parë, rezultati i barabartë 1-1 në “Loro Boriçi”, i jep më shumë avantazh rumunëve që të kërkojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit, por sipas Likës, edhe Vllaznia i ka shanset e veta.

Ndeshja, Universitatea Craiova-Vllaznia, e vlefshme për Europa Conference League, do të luhet të enjten në stadiumin “Ion Obiemenco” duke filluar nga ora 19:30.

(Video: Intervista e ish kapitenit kuqeblu, Gilman Lika, për pragndeshjen, Universitatea Craiova-Vllaznia)

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -