Thursday, February 22, 2024

Votimi i UEFA-s. Goli më i bukur, Asani dhe Asllani në podium, vendi i dytë dhe i tretë

Lexo

Asani dhe Asllani ngjiten në podium për golin më të bukur të shënuar në kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024”. Vetëm para pak ditësh UEFA publikoi një listë me 10 golat më të bukur të këtyre kualifikueseve, ndërsa hapi një votim për më të bukurin.

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për golin e shënuar kundër Polonisë në “Air Albania”, ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar kundër Danimarkës.

Ja renditja e 10 golave më të votuar nga fansat:

Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë

Jasir Asani | Shqipëri-Poloni

Kristjan Asllani | Ishujt Faroe-Shqipëri

Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedi

Yunus Akgun | Turqi-Letoni

Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni

Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar

Sandro Ëolfinger | Bosnje Hercegovine-Lihtenshtejn

Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni

Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img