Friday, April 19, 2024

Zvicra publikon listën e shtatorit, katër shqiptarë zbarkojnë në ‘Fadil Vokrri’

Lexo

Zvicra dhe Kosova do të ndeshen më 9 shtator, stadiumi “Fadil Vokrri”, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Europian “EURO 2024”.

Trajneri i helvetikëve, Murat Yakin tashmë ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për këtë sfidë, ku në mesin e të ftuarve janë edhe katër lojtar shqiptar si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Ardon Jashari dhe Uran Bislimi.

Për grupin I kualifikues, Zvicra qëndron në vendin e parë me 10 pikë pas katër ndeshjeve, teksa Kosova me tre pikë mban vendin e pestë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img