Saturday, May 18, 2024

Zyrtare-Ardit Krymi largohet nga Shakhtar Soligorsk. Në Shkodër e presin për të nisur punën me kuqeblutë!

Lexo

“Спасибо @fcshakhterby за все от чистого сердца и желаю всего самого лучшего в будущем

Thank you for everything from the heart and I wish you all the best in the future @fcshakhterby

Faleminderit @fcshakhterby per gjithcka nga zemra dhe ju uroj gjithe te mirat per te ardhmen

Faleminderit per gjithcka nga zemra dhe ju uroj gjithe te mirat ne te ardhmen @fcshakhterby

Ka qënë ky statusi që shkodrani Ardit Krymi ka publikuar pasditen e së martës në profiling e tij të rrjetit social FB, duke njoftuar zyrtarisht mbylljen e bashkëpunimit me klubin Shakhtar dhe largimin përfundimisht nga kampionati i Bjellorusisë.

Një vendin dhe veprim ky i paralajmëruar më herët kur Krymi deklaronte dëshirën për të mbyllur aventurën bjelloruse dhe rikthimin në kampionatin shqiptar, ku Vllaznia ishte preferenca e tij.

Tashmë, për mesfushorin  27-vjeçar nga Shkodra, ka vetem një destinacion, KF Vllaznia, aky ku u lind dhe u rrit si futbollist. Nga sa thuhet, marrëveshja dhe gjithçka ka të bëjë me firmën e tij të re te Vllaznia është gati. Veçse, në këtë mes, peng i dy palëve është mos arritja në kohë e dokumentacionit duke penguar federimin e Krymit për dy ndeshjet e turit të parë të Konferënc Ligë kundër skuadrës irlandezoveriore, Linfield FC.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img