4 mijë tifozë në gjysmëfinalen e kupës, Lestër-Sauthempton, Anglia bën hapin e madh për ndeshjen e 17 prillit

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Menjëherë pas vendimit të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s për heqjen e kufizimit për praninë e tifozëve në stadiumet e futbollit, Anglia është e para që hedhë hapin e parë në këtë drejtim. Nga sa bëhet e ditur, do të jetë gjysmëfinalja e kupës e 17 prillit, Lestër-Sauthempton, për të cilën federata angleze e futbollit në bashkëpunim me qeverinë përkatëse ka vendosur të hapë dyert e stadiumit për tifozët. Nga të njëjta burime thuhet se përmes kësaj ndeshjeje  ku pritet të jenë rreth 4 mijë tifozë, synimi është të merret mesazhi i duhur për të parë realisht se si do të reagojë një person i rrethuar nga një turmë njerëzish. Gjithashtu, thuhet se spektatorët do të jenë të gjithë banorë të zonës përreth dhe jo tifozë të ardhur nga qytetet e tjera. Qeveria angleze ndërmerr kështu një hap të madh në këto kohë pandemie, siç është ai i hapjes së stadiumeve, gjë e cila ka sjellë dhe dëme të mëdha ekonomike për klubet europiane.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -