Thursday, February 29, 2024

Anglia, fiton Euro 2024. Inteligjenca artificiale, parashikon finalen, Angli-Francë, me anglezët kampionë

Lexo

The Sun ka publikuar parashikimet e inteligjencës artificiale për ngjarjet kryesore të futbollit

The Sun ka zbuluar parashikimet e bëra nga  superkompjuteri për ngjarjet kryesore të futbollit të planifikuara për vitin 2024. Mbi të gjitha është fituesi i Euro 2024 që sipas inteligjencës artificiale do të jetë Anglia. Sipas parashikimeve, skuadra e Gareth Southgate do të mundë Francën.

Kapitulli i Premier League: Arsenali duhet t’i paraprijë Manchester City-t dhe Liverpoolit, ndërsa Aston Villa renditet në katërshen e parë, me Sheffield United, Luton dhe Burnley që bien nga kategoria. City-t i është dhënë një shans 33 për qind për të fituar Kupën FA për të dytin vit radhazi, me një tjetër finale të derbit të Mançesterit të parashikuar. Liverpool është favorit për të fituar Kupën Carabao përpara gjysmëfinales së janarit kundër Fulham.

Megjithatë, Arsenali mund të shijojë më shumë lavdi në Evropë, pasi u zgjodh si favorit i lehtë ndaj City-t në Champions League. Topçinjve iu dha një shans 22 për qind për të triumfuar, me fituesit e trefishtë 20 për qind dhe Bayern 15 për qind. Skuadra e Mikel Artetës do të përballet me Porton në fazën e 16-shes pasi fitoi grupin.

Një tjetër fitore angleze pritet në Europa League me favoritët e Liverpool-it përpara Bayer Leverkusen dhe Milan. Larg Evropës, Senegali është favorit i lehtë për të ruajtur titullin e Kupës së Kombeve të Afrikës. Luanët pritet të mposhtin Algjerinë në turneun që nis në Bregun e Fildishtë më 13 janar.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img