Atletike-Kampionati Kombëtar U-18, kuqeblutë me tete tituj kampion si individë

Lexo

(Video) Turneun Mbarëkombëtar, “Nikolin Karroca” e fiton Drita e Gjilanit. Sportistët më të mirë shpallen” Alban Haziri i Dritës dhe Jorni Egerci i Vllaznisë

 Klubi i Handballit Drita, Gjilan është shpallur fitues i Turneut të 3-të mbarëkombëtar të handballit, aktivitet i organizuar në...

Da Silva: “Jam shumë i lumtur për këtë titull, në Shqipëri kam fituar edhe një Kupë me Vllazninë. Kam vend për tatuazh edhe për...

Sulmuesi i Partizanit, Viktor Da Silva u shpreh i lumtur pas fitimit të titullit kampion:“Jam shumë i lumtur për...

Deliallisi: “Për ne nuk ka festë akoma, të ulim kokën e vazhdojmë punën për ndeshjen e radhës”

Pas humbjes së sotme ndaj Tiranës 1-2, Erzeni e mbylli kampionatin në vendin e 8-të të rendijtes dhe tashmë...

Federata Shqiptare e Atletikes organizoi diten e enjte në qytetin e Korçës Kampionatin Kombëtar të kategorisë së moshës U-18. Aktivitet në të cilin konkuruan edhe dy ekipet e Vllaznisë për meshkuj dhe femra. Në konkurimin individual, atletët kuqeblu spikaten në fitimin e tetë vendeve të para dhe njëkohësisht edhe titujve kampionë për vitin 2020 në kategorinë e moshës së tyre. Titujt kampionë individual mbajnë firmen e atletëve, Endri Hoxha, Kolindo Kiri(2), Glenis Haxhiaj, Erisa Rrasa(2), Sara Malaj, stafetë 4×100 metra për meshkuj. Vllaznia kishte si objektiv të fitonte titullin kampion edhe si ekip, i cili do të ishte i 12-ti për këtë kategori moshash, por këtë radhë trofetë për femra dhe meshkuj i fitoi ekipi vendas Skenderbeu duke e zbritur Vllazninë në vendin e dytë si për meshkuj dhe femra.

Rezutatet teknike të atletëve shkodranë:

Meshkuj

110 m/pengesa vendi 1 Endri Hoxha, vendi dyte Genald Selhanaj.

Kesrcim se gjati Vendi i pare Kolindo Kiri, vendi dyte Erdi Duka.

Kercim 3 -hapesh vendi pare Kolindo Kiri, Agustin Kiçi vendi i dyte.

Kercim se larti vendi i pare Glenis Haxhia , vendi i dyte Mateo Marku.

4×100 m vendi pare Glenis Haxhia, Renato Rolba, Kolindo Kiri, Rigers Haxhia.

Klasifikimi ekipir Meshkuj vendi i dyte 133 pike.

Femra

Kercim se gjati Vendi i pare Erisa Rrasa.

Kercim 3-hapesh vendi i pare Erisa Rrasa.

Kercim se larti vendi i pare Sara Malaj.

Klasifikimi ekipor Femra vendi i dyte 65 pike

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -