Atletike-Kampionati Kombëtar U-18, kuqeblutë me tete tituj kampion si individë

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Federata Shqiptare e Atletikes organizoi diten e enjte në qytetin e Korçës Kampionatin Kombëtar të kategorisë së moshës U-18. Aktivitet në të cilin konkuruan edhe dy ekipet e Vllaznisë për meshkuj dhe femra. Në konkurimin individual, atletët kuqeblu spikaten në fitimin e tetë vendeve të para dhe njëkohësisht edhe titujve kampionë për vitin 2020 në kategorinë e moshës së tyre. Titujt kampionë individual mbajnë firmen e atletëve, Endri Hoxha, Kolindo Kiri(2), Glenis Haxhiaj, Erisa Rrasa(2), Sara Malaj, stafetë 4×100 metra për meshkuj. Vllaznia kishte si objektiv të fitonte titullin kampion edhe si ekip, i cili do të ishte i 12-ti për këtë kategori moshash, por këtë radhë trofetë për femra dhe meshkuj i fitoi ekipi vendas Skenderbeu duke e zbritur Vllazninë në vendin e dytë si për meshkuj dhe femra.

Rezutatet teknike të atletëve shkodranë:

Meshkuj

110 m/pengesa vendi 1 Endri Hoxha, vendi dyte Genald Selhanaj.

Kesrcim se gjati Vendi i pare Kolindo Kiri, vendi dyte Erdi Duka.

Kercim 3 -hapesh vendi pare Kolindo Kiri, Agustin Kiçi vendi i dyte.

Kercim se larti vendi i pare Glenis Haxhia , vendi i dyte Mateo Marku.

4×100 m vendi pare Glenis Haxhia, Renato Rolba, Kolindo Kiri, Rigers Haxhia.

Klasifikimi ekipir Meshkuj vendi i dyte 133 pike.

Femra

Kercim se gjati Vendi i pare Erisa Rrasa.

Kercim 3-hapesh vendi i pare Erisa Rrasa.

Kercim se larti vendi i pare Sara Malaj.

Klasifikimi ekipor Femra vendi i dyte 65 pike

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -