VeriuSport

Superiore U-21-Tjetër humbje e kuqebluve, Bylis-Vllaznia 2-1, shkodranët zbresin në vendin e tretë

Ndeshjet e javës së 12-të të Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë Superiore të 21 vjeçarëve, kanë regjistruar një tjetër humbje të Vllaznisë. Pas javës së kaluar ku u mundën në shtëpi nga Kukësi me rezultatin 1 me 2,...

Intervista-Mesfushori Arsid Kruja beson rikthimin tek fitorja me Apoloninë si dhe fitimin e titullit kampion

Vllaznia vazhdon përgatitjet për ndeshjen e radhës, atë që do të luhet të shtunën përballë Apolonisë për javën e 19-të të Superiores. Për mesfushorin Arsid Kruja, kuqeblutë kanë lënë pas humbjen me Laçin dhe tashmë janë shumë të mobilizuar...

Brdariç, frikë nga dëbora, kërkon ndryshimin e orarit Vllaznia-Apolonia, nga 17.00 në 14.00

Vllaznia-Apolonia, takimi i javës së 19-të të Superiores është planifikuar të luhet në orën 17.00 të së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”, por Klubi i Futbollit Vllaznia kërkon ta ndryshojë këtë orar duke preferuar atë 14.00.Arsyeja ka të bëjë...

Sinemati, mesazh miqësor sponsorit të Vllaznisë, Alban Xhaferi për kufizimin e daljeve publike!

Gazetari i mirënjohur sportiv, Gëzim Sinemati, i cili shquhet për komentet dashamirëse ndaj Vllaznisë dhe traditës së futbollit shkodran në vite, ka një mesazh për sponsorin kuqeblu, Alban Xhaferi. Këtë mesazh, ai e ka përcjellë nga studio e emisionit...

Cungu, vlerësime dhe kritika ndaj Vllaznisë

Ish futbollisti, por edhe ish trajneri i kuqebuve, Kukësit, Laçit, dhe sot në cilësinë e trajnerit të kombëtares kuqezi U-19, Armando Cungu, është shprehur vazhdimisht i kënaqur me ecurinë e Vllaznisë. Këtë e ka bërë më së shumti gjatë...

Futboll Femra-Nis jeten edhe një kampionat tjetër kombëtar, ai i vajzave U-15

Futbolli i femrave vazhdon të jetë në prioritetin kryesor të Federatës Shqiptare të Futbollit. Krahas zgjerimit të hartës së skuadrave të rritura duke vënë si kusht për të gjitha skuadrat e kategorisë Superiore për të pasur secila prej tyre...

About Me

3541 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News