Monday, July 15, 2024

Ballkani, dhuron spektakël në “Fadil Vokrri”. Djemtë e Ilir Dajes shkatërrojnë Bate Borisov të Budapestit duke e mundur, 4-1. Një hap pranë kualifikimit në grupet e Conference League.

Lexo

 Ballkani–Bate Borisov 4-1

(Shënues: Jashanica 31′,Tolaj 57′,66′,Thaqi 89’/Laptev 10′)

Ballkani:Koliçi,Thaqi,Dellova,Jashanica,Trashi,Korenica(Ramadani 90+1),Kuc,Kryeziu(Limaj 80),Gripshi,Berisha(Olivier 90+7),Tolaj(Potoku 90+1) Trajner: Ilir Daja

Bate Borisov:Kudravec,Neçaev,Kadarkeviç,Bane,Jimoh,Gromiko(Islamoviç 77),Boçarov,Greçiko(Shestjuk 87),Malkeviç(Podstrelov 77),Laptev(Antilevski 77),Koncevoj Trajner:Kiril Olshevski

Arbitra:Volen Çinkov,Ivo Kolev,Petar Mitrov,Nikola Popov(Bullgari) Var:Ivailo Stoianov(Bullgari) Avar:Vasimir El Khatib(Bullgari) Delegat:Jaroslav Dolezal(Çeki) Vezhgues:Nil Bari(Angli)

Kartone te verdhe:Trashi 72,Dellova 90+6/Gromiko 45+1,Kadarkeviç 56,Antilevski 79,Islamoviç 85

Ballkani eshte krenaria e gjithe Shqiptarise. Kampionet e Kosoves dhuruan spektakel përballe Bate Borisovit ne “Fadil Vokrri” ne ndeshjen e pare te “play off” duke fituar me permbysje me rezultatin e thelle 4-1.

Ate qe nuk mundi ta bente Partizani ne raundin e pare te Çempionsit e ben Ballkani i Ilir Dajes qe jo vetem fiton por e arrin me goleade duke defryer spektatoret ne “Fadil Vokrri” dhe gjithe dashamiresit e futbollit qe e ndoqen ndeshjen nepermjet ekranit te televizorit.

Pavaresisht se pesuan qe ne minuten e 10-te kampionet e Kosoves u kthyen ne nje “uragan” te pandalshem duke shenuar kater gola nje ne pjesen e pare dhe tre te tjere ne fraksionin ne dyte. Goli i fundit i shenuar nga Thaqi nxori nga vetja edhe Ilir Dajen qe si rralle here nuk mundi ti permbante emocionet e gezimit.

Gjysma e punes eshte kryer do te mjaftoje thjesht administrimi i rezultatit ne Budapest per te prekur per te dytin sezon radhazi grupet e Conference League.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img