Monday, May 20, 2024

Berat Gjimshiti, një ndër futbollistët me notën më të lartë në ndeshjen Atalanta-Empoli

Lexo

Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje pozitive me fanellën e Atalantës në triumfin 2-0 ndaj Empolit. Edhe pse qëndroi 57 minuta në fushë, kapiteni i Kombëtares shqiptare u vlerësua me notën 7.3 nga “Sofa Score”. Gjimshiti ishte një ndër futbollistët me notën më të lartë në këtë duel, teksa regjistroi statistika vërtet pozitive.

Mbrojtësi shqiptar gaboi vetëm 2 pasime nga 22 në total, teksa fitoi 6 duele me kundërshtarët, bllokoi 2 gjuajtje të rrezikshme si dhe spastroi 2 herë zonën, duke u shndërruar në një murr te Atalanta.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img