Blerja e verës e Vllaznisë debuton në javën e 20-të. Nertil Hoxhaj, nesër titullar ndaj Skënderbeut

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Është bërë pjesë e Vllaznisë që në merkaton e verës 2020, por deri në javën e 20 të kampionatit, Nertil Hoxhaj nuk është aktivizuar në asnjë ndeshje. Mungesat në kampin kuqeblu kanë detyruar teknikun Brdaric që nesër t’i besojë formacionin nga minuta e parë në transfertë përballë Skenderbeut.

Edhe pse është ndeshja e parë e tij, Nertil Hoxhaj është i vendosur për të dhënë më të mirën e tij. Në prononcimin e tij për mediat, mbrojtësi i majtë i kuqebluve ka deklaruar se ka pritur momentin e tij për të treguar vlerat dhe do të mundohet ta bëjë sa më mirë këtë gjë në këtë përballje për të justifikuar besimin e trajnerit dhe për të ndihmuar skuadrën për të marrë një rezultat pozitiv.

  • Unë jam stërvitur goxha fort, kam pritur mundësinë time. Siç e tha edhe trajneri, ne jemi një grup, një ekip. E vendos trajneri se kush do luaj. Ne duhet të jemi gati që kur të na vijë mundësia të ndihmojmë ekipin edhe të arrijmë objektivat.
  • E vështirë kaq gjatë në stol? Për çdo lojtar gjëja më kryesore është që të luaj, por kur je ekip je si familje dhe kryesorja është ekipi. Vetëm të stërvitesh fort dhe të japësh maksimumin kur të vjen mundësia.
  • Ndaj Skënderbeut që renditet në vendin e fundit – Nuk ka nënvlerësim, këtë e them me bindje kjo edhe për shkak të shtyrjes së ndeshjes. Jemi stërvitur më shumë dhe e kemi përgatitur ndeshjen siç duhet.
  • Emocione? Jo, kam mbështetjen e gjithë stafit dhe lojtarëve. Është ndeshja e radhës, kam mundësinë të jap më të mirën dhe shpresoj ta bëj më mirë këtë gjë. Në fushë futemi për tri pikë dhe shpresojmë që t’i marrim”.
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -