Brdariç, frikë nga dëbora, kërkon ndryshimin e orarit Vllaznia-Apolonia, nga 17.00 në 14.00

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Vllaznia-Apolonia, takimi i javës së 19-të të Superiores është planifikuar të luhet në orën 17.00 të së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”, por Klubi i Futbollit Vllaznia kërkon ta ndryshojë këtë orar duke preferuar atë 14.00.

Arsyeja ka të bëjë me atë që trajneri Tomas Brdariç i frikësohet rëndimit të kushteve atmosferike, ku sipas informacionit në fundjavë pritet ulja e temperaturave, madje edhe reshje dëbore.

Për njëshin e pankinës kuqeblu, përkeqësimi i motit dhe sidomos prania e dëborës në fushën e lojës nuk do të jetë në të mirë të lojës së skuadrës së tij, ndaj shqetësimin në fjalë ia ka përcjellë edhe drejtuesve të klubit, të cilët, nga ana e tyre, në mbështetje të trajnerit kanë vendosur t’i kërkojnë strukturave përkatëse në FSHF për ta ndryshuar orarin e zhvillimit të kësaj ndeshjeje. Madje, nga sa mësohet, klubi kuqeblu ka dërguar një shkresë zyrtare pranë institucionit të futbollit duke kërkuar mirëkuptimin e ndryshimit në fjalë.

Tashmë, duhet pritur se si do të vendosë sektori i garave në FSHF që në parim, oraret përcaktohen në kordinim me kompaninë mediatike televizive Supersport që ka të drejtën ekskluzive të transmetimit të ndeshjeve të Superligës.

Nëse i referohemi pragndeshjes, Vllaznia-Laçi, një shqetësim të tillë për kushtet e motit e përcolli gjatë konferencës për shtyp përsëri trajneri Brdariç duke shpresuar që të mos ketë reshje shiu, pasi me praninë e tyre, skuadra e tij nuk shprehet si duhet në fushën e lojës. Por, realisht, sfida Vllaznia-Laçi u luajt në kushte super komode të terrenit të “Loro Boriçit”, si një një ditë pranverore, dhe në fund Vllaznia u mund me rezultatin 1 me 2.

Gjithnjë me kushtet atmosferike. Pas Apolonisë, për javën e 20-të, Vllaznia udhëton në Korçë, ku në të shumtën e rasteve, dëbora është pjesë tradicionale e atij rajoni, gjë që përsëri do të jetë paksa problem për skuadrën kuqeblu.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -