Wednesday, June 19, 2024

Atletikë

(Video) Atletikë-Medalje e Artë për talentin shkodran Franko Burraj në Meetingun e Gjermanisë

Atleti i talentuar shkodran Franko Burraj vazhdon paraqitjet e tija fantastiske, si në garat kombëtare dhe ato ndërkombëtar. Konkurimi i fundit i Frankos ishte Meetingu Ndërkombëtar i zhvilluar në Karlsruhe të Gjrmanisë, ku ai konkuroi në disiplinën e vrapimit...

Atletikë-Vllaznia, kampione e dyfishtë, për femra dhe meshkuj në Kampionatin Kombëtar U16

Atletika shkodrane vazhdon të shkëqejë në të gjitha kategoritë e konkurimit duke fituar tituj dhe trofe si sindividë dhe si ekip në aktivitet kombëtare, por edhe ato ndërkombëtare, siç ishin medaljet e arta të fituara në Mitingun Ndërkombëtar zhvilluar...

Mbyllet Gjysmëmaratona, Guliç, Molina, Seferaj dhe Zivkoviç në podiumin e medaljeve në Ditën e Dëshmorëve

Gjysmëmaratona ka ulur siparin të dielën paradite, ndërsa në të kanë marrë pjesë mbi 300 vrapues të të gjitha moshave. Është konkurruar në 5 dhe 10 kilometra dhe 21 kilometra, ndërsa për sekretarin e përgjithshëm të Maratonë Albania, Leonard...

(Video) Atletikë-Vllaznia në Mitingun e Barit të Malit të Zi. Spikat i zakonshmi Franko Burraj me dy të Arta në 100 dhe 400 m

Atletët e Vllaznisë kanë qënë pjesëmarrës në Mitingun e Barit të Malit të Zi. Garat e zhvilluara sot në Stadiumin e këtij qyteti kanë pasur si protagonist atletin e talentuar shkodran Franko Burraj, i cili krahas garës së tij...

(Video) Shkodra nderon Gëzim Memen dhe Vildan Tufin. Në kupën e organizuar, për nder të dy figurave të shquara të atletikës shqiptare, Bashkia Shkodër...

Për të dytin vit me radhë, në Shkodër zhvillohet aktiviteti në nderim të personazheve shumë të njohur të atletikës shkodrane dhe asaj shqiptare, të cilët sot nuk jetojnë, por që në karrieren e tyre sportive kanë spikatur me fitimin...

Ndizet flaka olimpike, Pishtari nis rrugëtimin nga Olimpi drejt Parisit

Kanë mbetur gati 100 ditë deri në fillimin e Lojërave Olimpike Paris 2024 dhe flaka olimpike është gati të ndizet. Pishtari fillimisht do të udhëtojë 3000 milje nëpër Greqi, përpara se të kalojë Mesdheun për në Francë në maj...

Luiza Gega dhe David Nikolli, vende të para në gjysmëmaratonën Nikshiqit,

Dita e sotme ka qenë “e artë” për ateltikën kuqezi pasi dy atletë shqiptarë kanë dominuar në gjysmëmaratonën e Nikshiqit në Malin e Zi. Në këtë gjysmëmaratonë të vështirë, e cila karakterizohet ngë rrugë me diznivel të konsiderueshëm, dy atletët...

Franko Burraj nuk din të ndalet. Pas të Artës dhe rekordit në Mal të Zi, një tjetër e Artë edhe në Maqedoninë e Veriut

Franko Burraj është padyshim atleti më në formë i kombëtares shqiptare. Atleti që nuk din të ndalet, pasi në këtë fillimi viti të 2024-tës po korrë suksese nga gara në garë. E nisi Ballkaniadën për të vijuar në Europian dhë...

(Video) Suksesi i Franko Burrajt në Mitingun e Barit, trajneri Bruno Rrotani: Objektivi, pjesëmarrja në Olimpiadë!

Atleti i talentuar shkodran Franko Burraj vazhdon pjesëmarrjet e tij të suksesshme në garat ndërkombëtare. I tillë ishte edhe konkurimi në Mitingun Ndërkombëtar që zhvillohet tradicionalisht në Bar(Tivar) të Malit të Zi, ku Burraj fitoi medaljen e artë në...

Lojrat Olimpike, shoqata botërore e atletikës, “World Athletics”, 50.000 dollarë shpërblim për një medalje të artë

Jo vetëm prestigj, por edhe para. Shoqata botërore e atletikës, “World Athletics” ka vendosur të shpërblejë ata të cilët fitojnë medalje të arta olimpike me 50,000 dollarë. Mësohet se duke filluar nga Lojërat Olimpike Paris 2024, atletët do të vlerësohen...

Latest News

- Advertisement -spot_img