Futboll

(Video) “Shkodra Summer Cup 2022”-Shpallen fituesit e parë

Me iniciativë të Shkodra Sport Event me drejtues, arbitrin e njohur të futbollit,  Jetmir Podgorica, në bashkëpunim edhe me Shoqatën Rajonale të Futbollit në Shkodër me president Lazër Matinë, rreth një mijë sportistë të vegjël, përfaqësues të ekipeve të...

Xhaferi: Nuk ka çështje Latifi! Sulmuesi ishte me Covid, të dielen bashkohet me skuadrën në Austri

Mungesa e Liridon Latifit në procesin stërvitor gjatë ditëve të fundit ka lënë shteg për interpretime nga më të ndryshmet, deri aty sa në opinionin sportiv shkodran e më gjërë ka pasur edhe zëra të tillë që kosovari është...

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, miratohen datat e nisjes së kompeticioneve kombëtare & investime në infrastrukturë

Komiteti i Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit zhvilloi ditën e sotme mbledhjen e radhës në ambientet e Shtëpisë së Futbollit. Në këtë mbledhje u shqyrtuan vendime të rëndësishme për sezonin e ri futbollistik, datat kur do të nisin...

(Video) Kuqeblutë në Austri për fazën përgatitore. Me skuadrën udhëton edhe blerja e e fundit, Herald Marku

Paraditja e së mërkurës ka shënuar nisjen e skuadrës kuqeblu drejt Austrisë, aty ku skuadra do të qëndrojë për një periudhë dy javore duke u përgatitur për ndeshjet e turit të dytë të Conferencë League.I pranishëm në sheshin përpara...

Vllaznia prezanton zyrtarisht, Herald Markun. Një vit kontratë me të drejtë zgjatje edhe një vit tjetër

Ndonëse publikisht mes drejtuesve të Partizanit dhe atyre të Vllaznisë dukej se kishte ndonjë debat sipërfaqësor në lidhje me transferimin e Herald Markut, nga të kuqtë tek kuqeblutë, realisht një gjë e tillë ishte punë e kryer prej ditësh.Ajo...

Latest News

- Advertisement -