Monday, June 24, 2024

Futboll

Europiani “Gjermani 2024”-Kombëtarja me ngarkesë të plotë, Mihaj i diferencuar

I gjithë grupi u stërvit i plotë nën urdhrat e trajnerit Silvinjo, ndërsa mbrojtësi Enea Mihaj u stërvit veçmas për shkak të lodhjes muskulore Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar këtë të shtunë seancën e radhës stërvitore në kampin bazë kuqezi në...

Europiani “Gjermani 2024”-Portugalia nuk fal, mund Turqinë 3-0 dhe siguron kualifikimin në grupin F

Turqi-Portugali 0-3(Shënues:Silva 22′, Akaydin 29′ (autgol), Fernandes 56′) Portugalia mposht Turqinë me rezultatin e pastër 3-0 në Dortmund dhe siguron kështu kualifikimin në fazën tjetër si kryesues i Grupit F. Asnjë problem për luzitanët që nuk u vunë në vështirësi thuajse asnjëherë....

Europiani “Gjermani 2024”-Suedezi Glen Nyberg, gjykon supersfidën, Shqipëri-Spanjë. Të hënën, ora 21:00

Shqipëria po përgatitjet intensivisht për të luajtur një nga ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024. Kuqezinjtë ditën e hënë do të vihen përballë Spanjës në orën 21:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” në Duseldorf. Një duel që vendos edhe fatet...

Europiani “Gjermani 2024”-Gjeorgjia, pikë historike në Euro: 1-1 me Republikën Çeke

Mikautadze me penallti zhbllokoi ndeshjen në Hamburg. Shik nuk ishte i mjaftueshëm për çekët Gjeorgjia e Khvicha Kvaratskhelia mori pikën e saj të parë historike në një kampionat evropian: një barazim 1-1 kundër Republikës Çeke në Hamburg në ditën e...

Europiani “Gjermani 2024”-Spanjë-Shqipëri për grupin B, është finale për kuqezinjtë

Ndeshja me Spanjën konsiderohet një finale e madhe për Shqipërinë. Kuqezinjtë mbrëmjen e së hënës do të luajnë sfidën më të rëndësishme në Euro 2024, takim ky që vendos edhe fatet e Kombëtares në këtë turne. Sfida do të...

Europiani “Gjermani 2024”-Klasifikimi dhe kriteret e të tretave më të mira

Me kalimin e ditëve, “Euro 2024” po merr formë pasi të gjitha skuadrat kanë luajtur të paktën dy ndeshje. Siç dihet rregullat e reja i kanë dhënë të drejtë që në fazën tjetër të shkojnë edhe katër të tretat...

(Video) Europiani “Gjermani 2024”-Nedim Bajrami në konferencë shtypi: Spanjë është favorit për titull, por ne do të bëjmë më të mirën për të marrë...

Kombëtarja kuqezi vijon përgatitjet në prag të ndeshjes me Spanjën. Do të jetë një ndeshje e vështirë përballë “Iberikëve” duke pasur parasysh kualitetin e tyre, por për Shqipërinë luhet një kualifikim i mundshëm në fazën tjetër. Nedim Bajrami, autori...

Europiani “Gjermani 2024”-Laport paralajmëron Shqipërinë: Luaj në Arabi, por jam në formën e jetës!

Në konferencën e sotme për shtyp përpara gazetarëve u paraqit Aimerik Laport. Mbrojtësi i Al Nassr preku disa argumente, por u ndal më gjatë pas kureështjes së gazetarëve mbi formën e tij. “Mendoj se ka shumë pak informacion sa i...

Mbape letër zyrtare PSG-së, kërkon 100 mln euro detyrime të pa likujduara ndaj tij

  Edhe pse u ka shkaktuar një dëm financiar të konsiderueshëm duke u larguar me parametra zero drejt Realit, Kilian Mbape u është drejtuar nëpërmjet një letre zyrtare drejtuese të PSG-së pasi kërkon plot 100 milionë euro. Mësohet se shifra është...

UEFA, komplimente për stadiumin “Air Albania”: Investim gjigant që ka transformuar infrastrukturën sportive në Shqipëri!

UEFA i ka kushtuar një artikull special investimit më të madh në historinë e sportit shqiptar, stadiumit “Air Albania”. Impakti që pati ndërtimi i tij si nga aspekti sportiv, por edhe ai social e ekonomik është në fokus të...

Latest News

- Advertisement -spot_img