Monday, June 24, 2024

Futboll

Europioani “Gjermani 2024”-Sot mbyllen ndeshjet e grupit të parë, fati i dy sfidave i intereson edhe Shqipërisë

EURO 2024 nis sot raundin e tretë të ndeshjeve të fazës në grupe, teksa do të njohë verdiktet përfundimtare në Grupin A në sy sfidat që do të luhen sot në darkë. Këto ndeshje, i interesojnë në mënyrë indirekte...

Europiani “Gjermani 2024”/ UEFA përcakton arbitrat e ndeshjes Shqipëri – Spanjë në Dyseldorf

Shqipëria do të luajë të hënën ndaj Spanjës ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” të  Dyseldorfit, duke nisur nga ora 21:00. Sfida e tretë dhe vendimtare...

Europiani-“Gjermani 2024”-Spanjollët analizojnë kuqezinjtë Shqipëria: Një kombëtare me 10 flamuj”

E përditshmja spanjolle “Marca” shkruan për një detaj shumë interesant në lidhje me Shqipërinë, kundërshtarin e radhës së Spanjës në Euro 2024. “Marca” thekson se kombëtarja shqiptare përbëhet nga lojtarë që kanë lindur në vende të ndryshme. 26 lojtarët e grumbulluar...

Europiani “Gjermani 2024”-Asani: Nuk kemi çfarë humbim ndaj Spanjës, këpucët u bënë më të famshme se unë!

Sulmuesi i kombëtares Jasir Asani ka dhënë një intervistë për faqen e UEFA-s ku ka folur për pritshmëritë e Shqipërisë në ndeshjen e fundit në grup përballë Spanjës. “Ata luajnë futboll të nivelit të lartë dhe Spanja ka gjithashtu talente...

Europiani “Gjermani 2024”-Nesër, vendimtarja Shqipëri-Spanjë. Iberikët pritet të lënë 8 titullarë pushim për ndeshjet e ardhshme

Shqipëria do të luajë ndeshjen e jetës ndaj Spanjës,më 24 qershor në orën 21:00. Në stadiumin ‘Merkur-Spiel Arena’ të Dusseldorfit, kuqezinjtë sfidojnë iberikët për kualifikimin në fazën tjetër. Spanja tashmë ka siguruar vendin e parë dhe trajneri De La Fuentes...

Belgjika triumfon ndaj Rumanisë dhe siguron 3 pikët e para për Europianin

Më në fund ia dolën. “Djajtë e Kuq” të Belgjikës nuk kanë shpërdoruar mundësinë e radhës për të gjetur fitoren e parë, në këtë Kampionat Evropian të futbollit, teksa kanë triumfuar ndaj Rumanisë. Të besuarit e Tedescos kaluan në...

Europiani “Gjermani 2024”-Turqia, Montella: Të zhgënjyer, por kemi mundësi për kualifikim

“Jemi ende në garë për kualifikim, të vetëdijshëm se do të arrijmë objektivin” Pas humbjes së rëndë ndaj Portugalisë, trajneri i Turqisë, Vincenzo Montella, pavarësisht zhgënjimit nga rezultati, mbetet i sigurt në mundësinë për të arritur në fazën e 16-shes...

Europiani “Gjermani 2020”-Portugalia, trajneri Martinez: Pepe e CR7 janë specialë

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka komentuar fitoren 3-0 me Turqinë Pas fitores 3-0 ndaj Turqisë që vulosi kalimin në fazën e 16-shes të Euro 2024 si i pari në Grupin F, trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez nuk e ka...

Euro “Gjermani 2024”-Nuk shënoi, por Ronaldo vendos rekordin historik në Europian

Cristiano Ronaldo, ishte vendimtar ndaj Turqisë, në fitoren që Portugalia e tij mori me rezultatin 3-0, pavarësisht se nuk shënoi. Sulmuesi portugez, vendosi një rekord historik, me asistin e dhënë te goli i tretë i shënuar nga Bruno Fernandes. 39-vjeçari, përveçse...

Europiani “Gjermania 2024”-Italia, Spalletti humbet Dimarcon

Mbrojtësi pësoi një goditje kundër Spanjës dhe nuk u stërvit, Spalletti po mendon për zëvendësuesin Luciano Spalletti pothuajse me siguri do të duhet të bëjë pa Federico Dimarco në ndeshjen e fundit, vendimtare të Grupit B të Euro 2024. Anësori...

Latest News

- Advertisement -spot_img