Femra

Intervista-Miqësorja, Vllaznia-Mitrovica. Emocione për trajneren kosovare, Suada Jashari, rikthim në Shkodër, aty ku kaloi vite të bukura në karrieren sportive me ekipin kampion kuqeblu

 Ka luajtur me shumë sukses për disa me ekipin e Vllaznisë duke fituar trofe të shumtë me uniformën kuqeblu, por mbrëmjen e së mërkurës, shqiptarja e Kosovës, Suada Jashari është rikthyer në Shkodër me statusin e trajneres në futboll...

(Intervista) Matija: Besojmë në kalimin e turit europian. Miqësorja me Mitrovicen, test pozitiv, sidomos për lojtaret e huaja që iu bashkuan skuadrës në merkato

1 me 1 ka përfunduar miqësorja ndërkombëtare e futbollit të femrave, Vllaznia-Mitrovica, takim ky i luajtur mbrëmjen e së mërkurës në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Një ballafaqim  mes dy skuadrave kampione në Shqipëri dhe Kosovë, të cilat pas...

Futboll Femra-Testi prag Europë-Miqësorja ndërkombëtare, Vllaznia-Mitrovica mbyllet në barazim 1 me 1

Vllaznia-Mitrovica 1:1(Shënuese: Megi Doçi 30’(Penallti) / Fleta Musaj 1’)E mërkurë, 11 gusht 2021, ora 19.00, stadiumi “Loro Boriçi” ShkodërVllaznia: Anna James Buhigas, Albina Rrahmani, Brooklyn Ada Tidder, Sara Maliqi, Luçie Gjini, Esmeralda Franja(C), Gresa Berisha, Curraj, Qendresa Krasniqi, Megi...

(Intervista) Spanjollja e portës së Vllaznisë, Buhigas, garanton mosprekjen e rrjetes kuqeblu në përballjen europiane të datës 20 gusht

Më herët ka luajtur me sukses, në kampionatet e të futbollit femra në Itali dhe Spanjë, ndërkohë që tani i është përgjigjur pozitivisht ofertës së presidentit të Vllaznisë futboll femra, Lazër Matija për t’u bërë pjesë e skuadrës kuqeblu....

(Intervista) Merkato-Kosovarja Krasniqi, e kënaqur me veshjen kuqeblu, premton gola dhe fitore me Vllazninë

Në listën prej shtatë futbollisteve që u bënë pjesë e Vllaznisë në merkaton e prapjesëmarrjes europiane është edhe futbollistja kosovare, Qëndresa Krasniqi. Një futbolliste, e cila ashtu si ka edhe emrin, është mjaft e qëndrueshme, energjike dhe rezultative në...

(Intervista) Vllaznia e femrave në Europë. Presidenti Matija: Kundërshtarët e fortë, por kam besim dhe shpresë që skuadra e jonë e kalon turin

Me datë 20 gusht 2021, kampionia jonë e futbollit të femrave, Vllaznia e Shkodrës, luan ndeshjen e parë në kuadrin e pjesëmarrjes në Ligën e Kampioneve të Europës. Falë koeficientit pozitiv që ka në ballafaqimet europiane, Vllaznia pati fatin...

Merkato e fuqishme e Vllaznisë në prag të pjesëmarrjes në “Uefa Women Champions League”. Presidenti Matija, prezanton 7 futbolliste të reja

Vllaznia, kampionia e Shqipërisë në futboll për femra vazhdon përgatitjet për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve të Europës. Sfida e parë do të jetë me datë 20 gusht ku do të ndeshet me fituesen e çiftit Ferencvarosh- Czarni, takim...

Latest News

- Advertisement -