Femra

Futboll Femra-Rrëfimi i Esmeralda Franjës, shkodrania e destinuar për t’u bërë futbolliste

Esmeralda Franja, është një tjetër emër shqiptar i futbollit të femrave në vend, “made in Shkodra” që ka spikatur ndër vite me Vllazninë dhe Kombëtaren shqiptare. E lindur dhe rritur në qytetin verior, ku futbolli është i pranishëm në...

Futboll Femra-Hidhet shorti i Ligës së Kampioneve të Europës. Vllaznia me fat, kalon në turin e dytë pa kundërshtar dhe pret fituesen e çiftit...

Vllaznia, kampionia e Shqipërisë në futboll për femra është me fat. Mes 43 skuadrave pjesëmarrëse të ndara në 11 grupe, për Vllazninë që në bazë të koefiçentit renditej e 12-ta në vazon e parë, shorti për Ligën e Kampioneve...

Euro 2020 Faza 1/8-Italia vuan me Austrinë, por shkon në çerekfinale(Itali-Austri 2:1 në shtesë)

ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Immobile, Insigne. AUSTRIA (4-2-3-1): Bachmann; Laoner, Dragovic, Hinteregger, Alaba; Schlager, Laimer; Baumgartner, Grillitsch, Sabitzer; Arnautoviç. Ndonëse e filloi mjaft mirë takimin, pati epërsi të plotë, raste të shumta për gol, një...

Futboll Femra/Nuk u paraqit në finalen e Kupës së Shqipërisë përballë Vllaznisë, Komisioni i Disiplinës përjashton Apoloninë për vitin e ardhshëm dhe e gjobit...

Ajo që ndodhi pasditen e së mërkurës në “Air Albania”, kur skuadra fierake Apolonia nuk u paraqit në ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra përballë Vllaznisë ishte me të vertetë një ngjarje e pabukur për...

(Video) Vllazninë, kampione e dyfishtë në futboll femra, e përshëndesin kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, sponsori i Vllaznisë Alban Xhaferi, përfaqësuesi i FSHF Florian...

https://youtu.be/6p70iLpeOSwhttps://youtu.be/TDhleHQa9dMhttps://youtu.be/hs90UYqq8mkhttps://youtu.be/f07eIKKh0Pkhttps://youtu.be/_njYzVgNluchttps://youtu.be/v7i-LFD4y-4

Latest News

- Advertisement -