Sport i huaj

(Video) Kuqezinjtë mbërrijnë në Tel Aviv, seanca e fundit në stadiumin “Bloomfield”. Nesër, Izrael-Shqipëri për Ligën e Kombeve, ora 20:45

Kombëtarja shqiptare ka udhëtuar sot drejt Izraelit, ku të shtunën në mbrëmje do të zhvillojë ndeshjen e parë të shtatorit ndaj vendasve e vlefshme për Ligën e Kombeve.Kuqezinjtë kanë mbërritur pas dreke në Telv Aviv dhe rreth orës 18:00...

Superkupa Mbarëkombëtare e basketbollit meshkuj do të luhet në Mitrovicë

Ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare.do të luhen në Mitrovicës. Ky është vendimi më i fundit i marrë në një takim të zhvilluar ndërmjet Ligës Unike dhe KB Trepçës për organizimin ekëtij eventi.Sipas nënshkrimit zyrtarisht të marrëveshjes në fjalë, kjo ngjarje...

Vorskla Kharkiv(Ukrainë)-Vllaznia 1-1. Barazim mes polemikash në “Loro Boriçi”. Një gol i anuluar për kuqeblutë dhe penallti e dyshimtë për ukrainaset

Vorskla Kharkiv(Ukrainë)-Vllaznia 1-1(Shënues: Osipian 65′(p) /  53′ Doçi)E mërkurë, 21 shtator 2022, ora 18:00, Stadiumi “Loro Boriçi”-ShkodërVorskla : Samson; Filenko, Korsun, Podolska, Corneil; Osipyan, Kotiash; Andrukhiv, Kalinina, Radionova; Kravchuk. Trajnere: Nataliia Zinchenko Vllaznia :Mosier; Gjergji, Knox, Maliqi, Kloss; Berisha, Franja; Patterson, Cavanaugh, Doçi;...

Vllaznia e futbollit femra, gati për të shkruar historinë. Trajneri Leka, Franja dhe Doçi, kërkojnë kualifikimin në grupet e “UEFA Women’s Champions League”. Vllaznia-Vorskla...

Vllaznia e Shkodrës në futboll për femra është pranë shkruarjes së historisë së futbollit shqiptar, realizimit të një suksesi të mundshëm për t’u kualifikuar në grupet eleminatore të Ligës së Kampioneve të Europës në futboll femra, që nëse vertet...

(Video) Prag Izraeli-Kombëtarja nis stërvitjet, ndryshimet e fundit në listë dhe situata me dëmtimet

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot një seancë stërvitore nën drejtimin e trajnerit Edoardo Reja në ambientet e kompleksit Tropikal në Durrës në kuadër të përgatitjeve për dy sfidat e fundit të Nations League ndaj Izraelit dhe Islandës. Në këtë...

Latest News

- Advertisement -