Sport i huaj

Nis Europiani i Taekuondosë U-21. Pjesëmarrës 450 sportistë nga 30 shtete të ndryshme

Përmes një ceremonie festive monitoruar nga dyshja mediatike, Defrim dhe Luna Methasani është hapur pasditen e sotme në sallën olimpike “Feti Borova, Kampionati Europian i Taekundosë për kategorinë e moshës deri në 21 vjeç, pjesëmarrës të të cilit janë...

Pas pak, ora 20:45 në “Air Albania”, Shqipëri-Islandë-Liga e Kombeve. Publikohen formacionet, Hysaj dhe Broja në stol

Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Edi Reja luajnë sonte ndeshjen e fundit të grupit B të vlefshme për Ligën e Kombeve. Sfida në fjalë fillon në orën 20:45 në stadiumin “Air Albania” të kryeqytetit, në një ndeshje fare pa...

(Video) Boks Profesionist-Boksieri shkodran Nelson Hysa, më 23 tetor përballë anglezit Danny Williams, me 54 fitore ne boksin profesionist

Është 16 herë kampion i Shqipërisë në boksin amator, por për boksierin shkodran Nelson Hysa, mundësitë për të dhënë në sportin e boksit vazhdojnë të jenë akoma prezente. Dhe, ndonëse me pak vonesë, kur falë cilësive të tij, fizike...

Nesër, të gjithë në “Loro Boriçi”! Vllaznia-Vorskla Kharkiv(Ukrainë), ora 16:00. Kualifikimi në grupet e Ligës së Kampioneve më pranë se kurrë.

Oliver Matija, menaxher i ekipit të Vllaznisë në futboll femra dhe njëkohësisht edhe vidioanalist pranë kësaj skuadre, futbollistja amerikane që luan për Vllazninë Meghan Cavanaugh dhe Arbenita Curraj, mbrojtëse e majtë në formacionin kuqeblu, ishin sot në një konferencë...

Liga e Kombeve-Sot, ora 20:45, Shqipëri-Islandë në “Air Albania”. Një formacion pa shkodran, Hysaj dhe Broja mbesin jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll luan sot ndeshjen e fundit të grupit B e vlefshme për Ligën e Kombeve. Pas kthimit nga Izraeli, ku Shqipëria u mund me rezultatin 2-1 duke humbur kështu edhe çdo mundësi pretendimit për të...

(Video) Pragndeshja, Shqipëri-Islandë, Trajneri Edi Reja dhe sulmuesi Sokol Çikalleshi, në konferencë shtypi

Shqipëria do të zbresë sërish në fushë ditën e martë (nesër) për të zhvilluar sfidën e fundit të Ligës së Kombeve ndaj Islandës. Kuqezinjtë rikthehen të luajnë ndaj ishullorëve në shtëpinë e tyre në ‘Air Albania’, në prani të...

Nesër, ora 20:45 në “Air Albania”, Shqipëri-Islandë për Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë zhvillojnë seancën e fundit stërvitore

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot në Durrës seancën zyrtare stërvitore në prag të përballjes ndaj Islandës e vlefshme për kompeticionin Nations League. Nën drejtimin e trajnerit Edoardo Reja kuqezinjtë janë stërvitur për rreth 1 orë nën reshjet e shiut...

Vllaznia-Vorskla Kharkiv(Ukrainë)-pasnesër, ora 16:00 në “Loro Boriçi”, drejtuesit e klubit kuqeblu, thirrje tifozëve për mbështetje

Vllaznia në futboll për femra është në prag të realizimit të ëndrre të madhe. Futbollistet kuqeblu janë më tepër se kurrë pranë kualifikimit në grupet e Ligës së Kampioneve të Europës mes 16-të më të mirave të kontinentit.Kjo është...

Supergol i Muriqit në Belfast , por Irlanda e Veriut e përmbys në shtesë

Irlanda e Veriut-Kosovë 2-1(Shënues: Gavin Whyte 82’, Josh Magennis 90+3’/Muriqi 58’)Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje në Belfast në përballje me Irlandën e Veriut, me rezultat 2:1, në ndeshjen e parafundit të edicionit të sivjetmë të Ligës së Kombeve,...

Latest News

- Advertisement -