Sport i huaj

Futboll Femra-Jordania akuzon Iranin për aktivizimin e një burri se portiere për ndeshjen e Kupës së Azisë, Irani e përgënjështron

Federata e Futbollit të Jordanisë ka paraqitur zyrtarisht një ankesë pas humbjes së skuadrës së femrave më 25 shtator kundër Iranit, e cila i kushtoi kualifikimin në Kupën e ardhshme të Azisë. Me atë rast, portierja iraniane, Zohreh Koudaei...

Irlanda e Veriut “dënon” Italinë, Kualifikohet Zvicra

Insigne & Co nuk e thyejnë murin e Irlandës së Veriut, Zvicra  mposht Bullgarinë 4-0 dhe i detyron të besuarit e Mancinit të luajnë gjithçka në play-off në fund të marsitItalia nuk arrin të kualifikohet drejtpërdrejt në Kupën e...

(Video) Spektakël në Mali i Zi-Hollandë 2-2. Kolegu ynë, Agron Isufi, sjellë atmosferën në stadiumin “Buduçnost” të Podgoricës, ekskluzivisht për “Veriu Sport”

Një nga ndeshjet mjaft emocionuese të kualifikueseve për Botërorin “Katar 2022” të mbrëmjes së shtunë, ishte padyshim ajo në mes Malit të Zi dhe Hollandës. Vetë ecuria e takimit, ku hollandezët kaluan në avantazh me dopietën e shënuar nga...

Ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare gazetari i famshëm italian i sportit, Giampiore Galeazzi

Bota e TV dhe sportit është në zi. Giampiero Galeazzi ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare. Ish-gazetari i RAI- prej vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila i mori jetë mëngjesin e sotëm. Komentatori historik i sportit,...

Seria A-sfidë emocionuese Roma-Milan 1 me 2. Morinjo humbet ndeshjen e parë në shtëpi në serinë A pas 43 ndeshjesh

Milani fitoi 2-1 ndaj Romës në javën e njëmbëdhjetë të Serisë A, duke u konfirmuar në krye të renditjes nën shoqërinë e Napolit. Ylli i mbrëmjes Ibrahimovic i cili në 25' zhbllokoi ndeshjen nga gjuajtja e lirë duke surprizuar...

Dopietë e Myrto Uzunit në Kupën e Hungarisë

Myrto Uzuni është rikthyer te goli me skuadrën e Ferencvarosh në Hungari. Sulmuesi shqiptar ka gjetur dy herë rrugën e rrjetës, në ndeshjen e zhvilluar ditën e sotme kundër Tokolit, e vlefshme për Kupën e Hungarisë.Uzunit i është besuar...

Emocionet dhe akuzat e Ilir Kepës! E nderojnë maksimalisht në Belgjikë, ndërkohë që Shkodra e ka harruar!

Pak ditë më parë, klubi i Molenbekut ku shkodrani Ilir Kepa kaloi një pjesë të konsiderueshme të karrieres sportive organizoi një takim pas 30 vitesh në stadiumin  RËDM (Bruxelles) për të nderuar brezin e artë të futbollistëve që kanë...

Reja nuk i beson si titullar, Armando Broja i përgjigjet me dy gola titullari brenda 6 ditëve në Premier Ligë duke festuar me shqiponjë

Armando Brojës, talentit nga Malësia e Madhe që luan në kampionatin më të fortë të botës, Premier Ligë, trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, nuk i beson ta aktivizojë titullar me përfaqësuesen kuqezi. Dhe, një nga argumentet, aspak bindëse...

Liga e Kampioneve të Europës, myllen takimet e treta në grupe

Liga e Kampioneve, mbylli mbrëmjen e së mërkurës takimet e treta të fazës së grupeve. Vemendjen më të madhe e ka pasur ndeshja e grupit F, midis Mançester Junajtid dhe Atalantës, fituar nga anglezët me rezultatin 3-2. Në takimin...

Latest News

- Advertisement -