Sunday, February 25, 2024

Chelsea mundet 4-1 nga Liverpool, pavarësisht pesë zëvendësimeve, asnjë minutë për Armando Brojën

Lexo

Nuk ka minuta për Armando Brojën, pavarësisht pesë zëvendësimeve të bëra, ndërsa skuadra e tij, Chelsea, u mposht në “Anfield” nga Liverpool me rezultatin 4-1.

Liverpool mban një distancë prej pesë pikësh në vendin e parë nga ndjekësi më i afërt me një fitore të rehatshme ndaj Chelsea. Blutë e Londrës bënë pak rezistencë pasi presioni i lartë i oktanit të skuadrës së Jurgen Klopp-it i kapi ata disa herë në befasi dhe u ndëshkuan në mënyrë të përsëritur. Jashtë kësaj, Darëin Nunez humbi dhe një penallti.

Golat për skuadrën e Klop u shënuan nga Jota 23’, Bradley 39’, Szoboszla 65’ dhe Diaz 79’. Goli i vetëm për Chelsea u shënua nga Bkunku 71’.

Liverpool tani do të përballet me Arsenalin në Emirates të dielën, në një ndeshje që mund të jetë vendimtare në garën për titull.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img