Friday, April 19, 2024

Chelsea, tifozët kërkojnë rikthimin e Mourinhos

Lexo

Trajnerit portugez u mungon shumë tifozëve blu, të cilët kanë kërkuar me zë të lartë rikthimin e tij në stol.

Chelsea barazoi 2-2 këtë javë të Premier League kundër Brentford dhe ndodhet në vendin e njëmbëdhjetë në tabelë, me vetëm 36 pikë të grumbulluara në 26 ndeshje. Një situatë e pakëndshme nisur nga investimet e mëdha në treg vitet e fundit.

Tifozët, në fakt, nuk janë aspak të kënaqur me momentin që blutë po përjetojnë dhe, të kapur nga pak nostalgjia, kanë kënduar një kor për José Mourinhon dhe rikthimin e tij në stol pas rezultatit të përkohshëm 2-1 ndaj Brentford. Trajneri portugez ka drejtuar skuadrën londineze nga viti 2004 në 2007 dhe nga 2013 në 2015, duke fituar tetë trofe. Mauricio Pochettino është aktualisht në stolin e Chelsea.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img