Çiklistët fluturojnë në publik, aksident i rëndë në garat e Lojërave të Komonuellthit-Birmingam

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në garën e çiklizmit në Lojërat e Komonuellthit, që po mbahen në Birmingam. Sipas asaj që raporton rrjeti prestigjioz britanik, BBC, çiklisti anglez, Met Uolls, është përfshirë në një aksident të rëndë në të cilin ai së bashku me biçikletë fluturoi nga pista dhe u përplasën me turmën e tifozëve në “VeloPark”.

Kampioni olimpik është trajtuar në arenë për afro gjysmë ore para se të dërgohej në spital. Dy çiklistë tjerë, britaniku Met Bostok dhe kanadezi Derek Xhi, u përfshinë gjithashtu në aksident dhe u dërguan për trajtim.

Po kështu janë plagosur edhe disa spektatorë, teksa njëri prej tyre u dërgua për në spital. Pjesa tjetër e garës së çiklizmit në kuadër të Lojërave të Komonuellthit u ndërpre dhe spektatorëve iu tha të largohen ndërsa 24-vjeçari Uolls po merrte ndihmën mjekësore.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -