Çmimet e tjera të vitit në futboll nga FIFA

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Krahas çmimit për shpalljen e “Lojtarit më të mirë të vitit”- Robert Levandovski(Bajern i Mynihut), “Portierit më të mirë të vitit”-Manuel Nojer( Bajern i Mynihut), “Trajnerin e vitit”-Jyrgen Klop(Liverpul), ceremonia e FIFA-s, organizuar mbrëmjen e sotme në Zyrih për ndarjen e çmimeve të vitit, bazuar në votimin e kapitenëve dhe trajnerëve të ekipeve kombëtare, 200 përfaqësuesve të mediave, si dhe përfaqësues nga komuniteti i tifozëve, shpalli edhe çmime të tjera.

“Formacioni më i mirë

Alisoni(Portjer), Van Dajk, Ramos, Arnold, Dejvis(Mbrojtje), De Brojne, Tiago Alkantara, Kimish(Mesfushë), Mesi, Levandovski, Ronaldo(Sulm)

“Goli më i bukur i vitit”: Heung Min Son (Totenhem)

Lojtarja më e mirë e vitit:  Lusi Bronz (Mançester Siti)

Portierja më e mirë: Sara Buhadi (Lion)

Trajnerja më e mirë: Sarina Vigman (Holandë)

Çmimi i bamirësisë: Markus Rashford (Mançester Junajtid)

Gjithnjë në lidhje me ceremoninë organizuar nga ana e FIFA-s për ndarjen e çmimeve të vitit, me interes është të theksojmë se në listën e atyre që kishin të drejtë vote ishin trajneri dhe kapiteni i kombëtares shqiptare, Edi Reja dhe Etrit Berisha si dhe gazetari dhe komentatori sportive, Dritan Shakohoha.

Ja si votuan përfaqësuesit e Shqipërisë në këtë anketë për trajnerin dhe lojtarin më të mirë:

Trajneri më i mirë

Edi Reja – Jurgen Klop, Hansi Flik dhe Julen Lopetegui
Etrit Berisha – Jurgen Klop, Hansi Flik dhe Marcelo Bielsa
Dritan Shakohoxha – Jurgen Klop, Zinedin Zidan dhe Julen Lopetegui

Lojtari më i mirë

Edi Reja – Robert Levandovski, Kristiano Ronaldo dhe Kilian Mbape
Etrit Berisha – Lionel Mesi, Robert Levandovski dhe Kilian Mbape
Dritan Shakohoxha – Kristiano Ronaldo, Lionel Mesi dhe Robert Levandovski

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -