Jyrgen Klop triumfon në garën e FIFA-s për çmimin e “Trajnerit të vitit”

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko...

Emocione të shumta ka sjellë ceremonia organizuar nga FIFA në Zyrih të Zvicres për shpalljen e më të mirëve të vitit në futboll edhe sa i takon shpalljes së çmimit për trajnerin më të mirë të vitit. Nisur edhe nga sukseset e fitimit të më shumë trofeve, tre të tillë gjatë këtij viti, favorit kryesorë për marrjen e këtij çmimi ka qënë padyshim trajneri i Bajernit, Hansi Flik. Megjithatë,  kapitenët dhe trajnerët e ekipeve kombëtare, përfaqësuesit e mediave, si dhe ato të komunitetit të tifozëve i kanë dhënë shumicën e votave trajnerit karizmatik të Liverpulit, Jyrgen Klop duke e shpallur atë “Trajnerin e vitit”. Një çmim ky që e ka entuziasmuar jo pak njëshin e pankinës së Liverpulit, gjë të cilën e ka shprehur edhe gjatë përshëndetjes së bërë në ceremoninë përkatëse duke theksuar se nuk e priste një gjë të tillë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -