Kategoria e Parë: Barazon Dinamo. Pas javës së 4-tërt, blutë bashkëkryesojnë me Tërbunin dhe Korabin

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

 

Pas pesë ndeshjeve të ditës së djeshme, java e katërt e Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë ka vijuar me dy ndeshjet e fundit të luajtura të dielen, Tomorri-Dinamo dhe Burreli-Orikumi.

Sfida e luajtur në stadiumin e qytetit të Beratit është mbyllur në barazim 1-1 duke bërë qaë blutë dinamovitë të frenohen në ecurinë e fitoreve të tyre. Beratasit e kanë nisur mjaft mirë ndeshjen ku shumë shpejt gjejnë golin e avantazhit në minutën e 12-të me anë të Çaços.

Kundrapërgjigjet Dinamo me golin e shënuar nga lezhjani Danaj në minutën  e 37-të, barazim që qëndron në fuqi deri në fund të krejt ndeshjes. Me lënien e dy pikëve në Berat, skuadra dinamovite e drejtuar nga Nevil Dede bashkohet në krye të renditjes me dy skuadrat veriore, Tërbuni dhe Korabi në kuotën e 8 pikëve.

Ndërkohë, në përballjen e luajtur në “Liri Ballabani” të Burrelit, ka mjaftuar një gol i vetëm i shënuar që në minutën e 16-të me autor të zakonshmin Faruku që skuadra vendase të sfidojë Orikumin duke marrë një tre pikësh të merituar dhe të rëndësishëm, pasi i jep më shumë frymëmarrje për largimin nga fundi i tabelës së klasifikimit.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -