Wednesday, May 29, 2024

Dortmundi në finale, Capello: PSG keq, Hakimi dhe Dembelé katastrofik

Lexo

“Është një fat i keq që i dënoi, por nuk mund të luash vetëm 25 minutat e fundit”

Nga studiot e Sky Sport, Fabio Capello foli për triumfin e Borussia Dortmundit ndaj PSG-së, që u dha verdhezinjve akses në finalen e Champions League.

“Kaq shumë gabime nga PSG, ata e lanë Hummels-in të lirë të kërcejë, nuk është e mundur. Dhe më pas gabimet në finalizime, pothuajse të gjitha dështuan. Pastaj shtyllat janë aty… janë shumë midis ndeshjes së parë dhe të dytë. Është një fat i keq që i dënoi, por nuk mund të luash vetëm 25 minutat e fundit, Luis Enrique duhej të bënte disa ndryshime më parë”.

Mbappé nuk bëri shumë, por bëri gjëra po, krahu i djathtë mungonte: Hakimi dhe Dembelé ishin katastrofikë, nuk futën asnjë top të rrezikshëm në zonë. Pashë gjëra që ishin shumë elementare në pjesën e parë, në pjesën e dytë erdhën lojtarë më të gjallë dhe pamë një PSG ndryshe, por më parë kishte shumë lojtarë me gjuajtje bazë. Pastaj Dortmundi pati pak fat, nuk mund të thuash jo”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img