Thursday, November 30, 2023

E mbyllin me Ligën e Kampioneve, tre skuadrat shqiptare Teuta, Prishtina dhe Shkëndija e Tetovës, formula e UEFA-s i kalon në “Conference League”

Lexo

Edhe pse u eleminuan që në turin e parë në konkurimin  e kompeticionit së Ligës së Kampioneve të Europës, tre skuadrat shqiptare do të kualifikohen direkt në raundin e dytë të Ligës së Konferencës teksa Teuta dhe Shkëndija kanë mësuar tani më dhe kundërshtarët. Teuta do të përballet me kampionen e Andorrës, Inter Club D’Escalandes, skuadër që u mposht nga Prishtina në ‘’Elbasan Arena’’ dy javë më pare në sfidën e vlefshme për raundin paraeliminator të Champions-it.

Shkëndija e Tetovës do të përballet me kampionen e Letonisë, Rigën ndërsa Prishtina do ta mësojë ditën e nesërme kundërshtaren e saj ku do të jetë një ndërmjet uellsianëve të Konah Nomads ose kampionët e Armenisë, Alashkerti. Sfidat do të zhvillohen në datat 22 korrik dhe 29 korrik.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img