Sunday, December 3, 2023

E pabesueshme në Brazil: ndeshja me Argjentinën pezullohet pas 7 minutash 46 min para | Boterori Katar 2022 E pabesueshme në Brazil: ndeshja me Argjentinën pezullohet pas 7 minutashAutoriteti shëndetësor brazilian hyri në fushë dhe ndërpreu ndeshjen: lojtarët argjentinas që militojnë në Angli duhet të kishin një periudhë karantine Brazil-Argjentina, e vlefshme për raundin kualifikues për Kupën e Botës 2022, u pezullua në minutën e 7-të nga autoritetet shëndetësore braziliane: sipas tyre, në fakt, katër lojtarët argjentinas që vijnë nga Anglia (Lo Celso, Buendia, Romero dhe portieri Martinez ) nuk duhet të kishin dalë në fushë, por do të duhej të kalonin më parë një periudhë karantine në momentin që kanë mbërritur në Brazil. Loja është ndërprerë, me lojtarët dhe menaxherët që flasin dhe presin përgjigjen përfundimtare nga autoritetet. Tani Brazili rrezikon pasoja serioze nga pikëpamja sportive, duke qenë se Conmebol e kishte paralajmëruar Federatën të mos vazhdonte me rregulla të tilla dhe të lejonte rregullisht lojtarë argjentinas në fushë. Ndërkohë, kapiteni i Argjentinës, Messi dhe trajneri Scaloni janë kthyer në fushë, të dy duke biseduar me Neymar…

Lexo

Autoriteti shëndetësor brazilian hyri në fushë dhe ndërpreu ndeshjen: lojtarët argjentinas që militojnë në Angli duhet të kishin një periudhë karantine

Brazil-Argjentina, e vlefshme për raundin kualifikues për Kupën e Botës 2022, u pezullua në minutën e 7-të nga autoritetet shëndetësore braziliane: sipas tyre, në fakt, katër lojtarët argjentinas që vijnë nga Anglia (Lo Celso, Buendia, Romero dhe portieri Martinez ) nuk duhet të kishin dalë në fushë, por do të duhej të kalonin më parë një periudhë karantine në momentin që kanë mbërritur në Brazil.

Loja është ndërprerë, me lojtarët dhe menaxherët që flasin dhe presin përgjigjen përfundimtare nga autoritetet. Tani Brazili rrezikon pasoja serioze nga pikëpamja sportive, duke qenë se Conmebol e kishte paralajmëruar Federatën të mos vazhdonte me rregulla të tilla dhe të lejonte rregullisht lojtarë argjentinas në fushë. Ndërkohë, kapiteni i Argjentinës, Messi dhe trajneri Scaloni janë kthyer në fushë, të dy duke biseduar me Neymar…

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img