Saturday, April 13, 2024

Egnatia koleksionon fitoren e radhës. Mund Laçin në shtëpi 2-1

Lexo

Egnatia-Laçi 2-1(Duamena 11’, Spahiu 57’/Malota (aut) 84’)

Egnatia:Sherri,Fangaj,Malota,Xhemajli,Memolla,Zejnullai,Aleksi(Mellugja 81),Fernando,Isgandarli(Lemine 81),Duamena(Paulauskas 71),Spahiu(Lila 71) Tranjer:Edlir Tetova
Laçi:Dajsinani,Silva,Kurti,Dajko,Qato,Kryeziu(Myrta 85),Bibo(Manellari 46),Barjamaj(Melo 46),Ujka,Tresa,Sobovale(Mjaki 71) Tranjer:Skerdi Bejzade
Arbitra:Florjan Lata(Durres),Arber Zalla(Tirane),Erind Burgu(Fushe-Kruje),Andi Koçi(Durres)
Var:Klodian Shahini(Durres)
Avar:Rexhino Mersinasi(Durres)
Delegat:Besnik Çela(Tirane)
Vezhgues:Kridens Meta(Tirane)

Egnatia mposht ne fushen e saj Laçin me rezultatin 2-1. Rrogozhinasit shenuan nga nje gol per pjese teksa ai qe hapi llogarite e takimit ishte i zakonshmi Rafael Duamena. Ne minuten e 11-te,sulmuesi ganez kontrolloi topin ne brendësi te zones kundershtare dhe ia doli te mposhte portierin Dajsinani. Ne te 22-en minute ishte serish Dëamena qe tentoi,por kete here goditja e 28-vjeçarit nuk gjeti kuadratin e kurbinasve.
Ne fraksionin e dyte,të besuarit e trajnerit Edlir Tetova shenuan edhe golin e dyte me ane te Sebastjan Spahiut. Ne minuten e 56-te, mesfushori kombinoi bukur me Zejnullain dhe ndeshkoi ne kete forme ish-skuadren e tij. Kater minuta me pas,vendasit paten mundesine per te trefishuar shifrat,por Duamena nuk pati fatin me vete dhe goditja e tij u ndal nga shtylla.
Megjithate miqte nuk u dorezuan dhe shkurtuan diferencat ne te 84 minute. Ujka provoi nga distanca me topin qe u devijua nga Malota dhe perfundoi ne rrjete teksa portieri Sherri nuk mundi te bente asgje per te shmangur golin.
Gjithsesi Egnatia e mbrojti deri ne fund rezultatin dhe mori tre pike shume te rendesishme duke u rikthyer te fitorja pas barazimit me Partizanin. Rrogozhinasit ngjiten ne kuoten e 10 pikeve,po aq sa edhe Tirana kryesuese. Nga ana tjeter,pas dy fitoreve radhazi Laçi rikthehet te disfata me kurbinasit qe mbeten te pestet me shtate pike.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img