Wednesday, July 24, 2024

Elbasani nuk gabon, përmbys Lushnjën dhe rimerr kreun

Lexo

AF Elbasani mposht me përmbysje Lushnjën 3-1 në “Elbasan Arena” në sfidën që mbylli javën e 27-të të Kategorisë së Parë. Verdheblutë ruajnë kreun e renditjes dhe vazhdojnë marshimin drejt Superiores.

Ndeshja Elbasani-Lushnja u luajt në mbrëmje dhe pa skuadrën vendase të përmbysë shifrat pasi Murati i kaloi myzeqarët në epërsi pas një çerek ore lojë. Por golat e De Melos në minutën e 19-t dhe Hasanit, në të 34-t, përmbysën shifrat në favor të Elbasanit, që e vulosi fitoren në minutën e 50-të me anë të Lleshit.

Elbasani mund Lushnjën 3-1 dhe kryeson renditjen me 63 pikë, dy më tepër sesa Bylisi, por duket se të dyja skuadrat janë të sigurta drejt ngjitjes automatikisht në Kategorinë Superiore sezonin e ardhshëm.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img