Eliminimi në Kupë, Tirana shkarkon trajnerin Egbo

Lexo

Histori Sportive-Hasan Hasa, futbollisti shkodran që humbi syrin në ndeshjen, Traktori-Vllaznia!

Hasan Hasa, është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran në vite. Pjesë e Vllaznisë së viteve 60-të,...

Foto-Lajm: Edvin Murati dhe Altin Lala, tifo për Luiz Ejllin, shkodranin e spektaklit Big Brother VIP Albania!

Tashmë është fakt që spektakli super i ndjekur nga mijra shqiptarë, brenda dhe jashtë Shqipërisë, ka marrë vemendjen maksimale...

(Video) Esat Mala, futbollisti më në formë i Vllaznisë! Mesfushori nga Prizreni, vlerëson Bylisin, por premton kualifikimin.

Esat Mala, futbollisti nga Prizreni po zhvillon një sezon të shkëlqyer në radhët e kuqebluve duke u konsideruar lojtari...

Trajneri Emanuel Egbo nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Paraqitja e dobët në fushën e lojës në ndeshjen e sotme përballë Korabit të Peshkopisë ku në limit të kohës shtesë, bardheblutë pësuan gol duke u eleminuar kështu nga Kupa e Shqipërisë, ka detyruar drejtuesit e presidences së klubit bardheblu ta shkarkojnë nga detyra trajnerin e tyre. Burime zyrtare pranë KF Tirana, bëjnë të ditur se vendimi në fjalë është marrë para pak minutash, dhe për këtë kanë dalë me një deklaratë për shtyp, ku ndër të tjera, nuk kanë munguar edhe falenderimet në adresë të tij për kontributin që nigeriani dha në fitimin e titullit kampion sezonin e kaluar.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton shkarkimin e trajnerit Emmanuel Egbo. Pas ecurisë jo të mirë të skuadrës në ndeshjet e fundit, Egbo nuk do të jetë më në krye të bardhebluve për shkak të rezultateve të munguara. Klubi e falenderon për përkushtimin dhe sukseset e arritura, të cilat kulmuan me kthimin e titullit kampion në shtëpi. Duke i uruar suksese në karrierën e tij, kampi i kampionëve i jep një meritë të veçantë të suksesit në sezonin e shkuar njëriut që prej vitesh ishte edhe do të jetë pjesë e familjes së bardhebluve. Faleminderit Egbo!”

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -