Enea Jorgji, udhëton për në Kuvajt me një ekip gjyqtarësh nga Mali i Zi

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Enea Jorgji eshte padyshim nje nga arbitrat me te mire te dekades se fundit ne kampionatin shqiptar. Elbasanasi eshte i vetmi qe perfaqeson Shqiperine ne arenen europiane ne Kategorine e Pare te arbitrave te UEFA-s.

Se fundmi ai ishte gjyqtar kryesor në ndeshjen Erzeni – Bylis. Ndersa sot ka udhetuar drejt Kuvajtit se bashku me nje ekip gjyqtaresh nga Mali i Zi. Burime per Veriu Sport kane mesuar se arbitri i njohur do te jete ne VAR ne nje nga ndeshjet e kampionatit kuvajtian.

Kujtojme qe pas deklarates se forte te tij per mediat per ndeshjen Kukesi – Skenderbeu te luajtur disa vite me pare, Jorgji thuajse u “harrua” nga Sektori i Gjykimit prane Federates Shqiptare të Futbollit. Megjithate cilesite e tij jane te domosdoshme per kampionatin shqiptar dhe tanime eshte rikthyer serish ne fushe duke vene drejtesi.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -