Wednesday, December 6, 2023

Euro 2020 Grupi E / Spanja, vetëm barazim me Suedinë

Lexo

Shumë kush ka pritur që ndeshja e tretë e ditës së hënë që mbyllte edhe ballafaqimet e ditës së katërt, ajo mes Spanjës dhe Suedisë e vlefshme për Grupin E të Euro 2020, do të fitohej nga spanjollët. Por, 90-të minutat e kësaj sfide nuk prodhuan asnjë gol duke sigluar një barazim 0 me 0. Që do të thotë një zhgënjim për Spanjen, e cila nga specialistët e futbollit konsiderohej si favorite në këtë ndeshje.

Morata gabon shumë, Olsen i thotë jo Dani Olmo dhe Gerard Moreno, ndërsa Isak ndalet nga shtylla. Në Sevilje, spanjollët i vendosën skandinavët në pozita diskriminuese, por Olsen është mahnitës në goditjen me kokë të Dani Olmo (16 ‘) dhe falet nga Morata në minutën e 38-të, i cili godet jashtë, duke shpërdoruar një mundësi të mirë për spanjollët. Në 41 ’Isak tremb iberikët, por topi devijohet nga Llorente në shtyllë dhe më pas në duart e Unai Simon. Në 90’ refleks i shkëlqyer i Olsen në rastin e Gerard Moreno.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img