Monday, June 24, 2024

Euro 2020/Pas pak, gjysëmfinalja e dytë, Angli-Danimarkë, ja si do vendosen në fushën e lojës

Lexo

Anglia dhe Danimarka, për një vend në finale ku po prêt Italia

Anglia dhe Danimarka bëhen gati për gjysmëfinalen e Euro 2020, që do të startojë në orën 21:00. Të besuarit e Sauthgate kërkojnë të shkruajnë historinë, duke arritur trofeun e lakmueshëm, aq më tepër që luhet në shtëpi. Nga ana tjetër, Danimarka ka treguar se është një kockë e fortë për çdo kundërshtarë.

ANGLI-DANIMARKË

Anglia:

1 Jordan Pickford

2 Kyle Ëalker

3 Luke Shaë

4 Declan Rice

5 John Stones

6 Harry Maguire

9 Harry Kane C

10 Raheem Sterling

14 Kalvin Phillips

19 Mason Mount

25 Bukayo Saka

Danimarka:

1 Kasper Schmeichel

3 Jannik Vestergaard

4 Simon Kjær C

5 Joakim Mæhle

6 Andreas Christensen

8 Thomas Delaney

9 Martin Braithëaite

12 Kasper Dolberg

14 Mikkel Damsgaard

17 Jens Stryger

23 Pierre-Emile Højbjerg

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img