Friday, April 12, 2024

Europa League-Benfica dhe Freiburg kualifikohen, Braga eliminohet

Lexo

Ndeshjet e kthimit të fazës së play-off-it të Europa League

Në ndeshjen e dytë të play-off-it të Europa League, përveç Milanit, në fazën e 16-shes kualifikohet edhe Benfica e Di Marias (0-0 ndaj Toulouse). Pas kohës shtesë, Freiburg dhe Qarabag janë skuadrat që avancojnë. Gjermanët, me rezultatin 0-2 në shtëpi, barazuan në minutën e 93-të dhe fituan në kohën shtesë. Në Baku, portugezët rikuperuan disavantazhin e dyfishtë nga ndeshja e parë dhe e çuan ndeshjen në kohën shtesë. Në minutën e 123-të erdhi goli vendimtar me Akhundzade që kualifikoi azerbajxhanasit.

Ndeshjet

Rennes-Milan 3-2(kualifikohet Milani)

Shënuesi: 11′, pen. 54′, pen. 68′  Bourigeaud (R), 22′ Jovic (M), 58′ Leao (M)

Freiburg-Lens 3-2(kualifikohet Friburgo)

Shënuesi : 28′ Pereira Da Costa (L), 45+2′ Wahi (L), 68′ e 90+3′ Sallai (F), 99′ Gregoritsch (F)

Qarabag-Braga 2-3(kualifikohet Qarabag)

Shënuesi : 70′ Roger (B), 83′ Djalò (B), 102′ M. Silva (Q), 115′ rig. Banza (B), 120+3′ Akhundzade (Q)

Tolosa-Benfica 0-0(kualifikohet Benfica)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img