Thursday, July 18, 2024

Europiani “Gjermani 2024”-Kvara, ëndrra e dyfishtë u realizua: U kualifikuam dhe mora fanellën e Ronaldos

Lexo

Sulmuesi i Napolit tregon dhuratën e CR7 në Instagram pas fitores së Gjeorgjisë ndaj Portugalisë

Ëndrra e dyfishtë e Khvicha Kvaratskhelia është realizuar. Përveç shënimit të njërit prej dy golave ​​me të cilët Gjeorgjia e tij mundi Portugalinë për të siguruar kalimin e saj historik në fazën e 16-shes të Euro 2024, sulmuesi i Napolit arriti të shkëmbente fanellën me Cristiano Ronaldon në fund të ndeshjes.

“Mora fanellën e Ronaldos dhe shkuam në raundin tjetër. Kjo është dita më e mirë në jetën e tifozëve gjeorgjianë – tha ai në fund të ndeshjes – Ne bëmë histori, askush nuk besonte se mund ta mposhtnim Portugalinë, por kjo është arsyeja pse ne jemi një skuadër e fortë, nëse ka edhe 1% mundësi, ne kemi treguar se mund t’ia dalim”.

“Para ndeshjes takova Ronaldon dhe ai më uroi suksese, nuk e kisha imagjinuar kurrë se do të vinte dhe do të fliste me mua – tha përsëri Kvara – Ai është një lojtar i madh dhe një person i madh. Ka një personalitet të madh brenda dhe jashtë futbollit. Kam shumë respekt për të, ai është një nga lojtarët më të mirë në botë”, shtoi ai.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img