Thursday, July 18, 2024

Europiani “Gjermani 2024”-Portugali, Martinez: Ronaldo titullar, nuk është mirë të ndalet tani

Lexo

“Për të ruajtur ritmin e garës, nuk është mirë të ndalemi dhe të riaktivizojmë pas gjashtë ditësh”

Në shoqërinë e João Félix, në konferencën për shtyp mori pjesë edhe trajneri Roberto Martínez për të prezantuar Gjeorgji-Portugali, ndeshjen e tretë të Grupit F të Euro 2024 të planifikuar sot. Nisur nga analiza e kundërshtarit: “Është bukur të kujtosh disa kujtime, ka pasur lojtarë që janë gjithmonë shumë të këndshëm të kujtohen”.

“Mendoj se tani ka disa lojtarë që përfaqësojnë aftësinë për të depërtuar në mbrojtjet kundërshtare. Ata janë një ekip i shkëlqyer  dhe mënyra se si u kualifikuan ishte fantastike. Ne kemi shumë respekt për Gjeorgjinë dhe atë që trajneri po ndërton. Ata kanë disa individualitete që i japin një dhunti të veçantë ekipit”.

Për Cristiano Ronaldon: “Mund të them që kapiteni do të jetë në njëmbëdhjetëshen startuese. Është e rëndësishme. Sezoni i tij ishte shumë i qëndrueshëm dhe ai luajti të gjitha ndeshjet, duke arritur shumë minuta. Për të ruajtur ritmin e garës, nuk është mirë të ndalemi dhe të riaktivizojmë pas gjashtë ditësh. Kapiteni dhe Diogo Costa janë në njëmbëdhjetëshe”.

“Pushtimi” i fushës për një selfie me CR7: “Ai është një lojtar ekspert, ka mbi 20 vjet në kombëtare. Ai i njeh shumë mirë tifozët. Jo vetëm tifozët e kombëtares, por edhe futbolli në përgjithësi. Pushtimi i fushës nuk është pjesë e lojës që duam ta shohim”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img