Thursday, July 18, 2024

Europiani-“Gjermani 2024”-Spanjollët analizojnë kuqezinjtë Shqipëria: Një kombëtare me 10 flamuj”

Lexo

E përditshmja spanjolle “Marca” shkruan për një detaj shumë interesant në lidhje me Shqipërinë, kundërshtarin e radhës së Spanjës në Euro 2024.

“Marca” thekson se kombëtarja shqiptare përbëhet nga lojtarë që kanë lindur në vende të ndryshme.

26 lojtarët e grumbulluar nga Silvinjo kanë lindur në 9 shtete të ndryshme: Shqipëri (8 lojtarë), Zvicër (5), Maqedoni të Veriut (3), Kosovë (3), Gjermani (2), Greqi (2), Itali (1), Angli(1) dhe Spanjë (1).

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img