Sunday, February 25, 2024

Flamurtari përforcon mbrotjen, firmosin me ish-kapitenin e Skendërbeut dhe një kolumbian

Lexo

Flamurtarit mbeten padyshim skuadra më aktive në merkaton e janarit, teksa në orët e fundit të saj klubi vlonjat ka bërë edhe dy goditje të tjera, duke kompletuar repartin e prapavijës.

Kështu për krahun e djathtë, në Vlorë është transferuar Erlis Frashëri, korçar që tre sezonet e fundit ka qenë pjesë e Skënderbeut, me 35-vjeçarin, që ka një eksperiencë të konsiderueshme në Kategorinë e Parë dhe Superiore, pasi ka veshur fanellën e klubeve të shumta si Teuta, Partizani, Kamza, Tomori, Luftëtari e Besa. Frashëri ka kaluar dy sezone edhe në Kosovë, me fanellat e Gjilanit dhe Drenicës, ndërsa tashmë është gati të ndihmojë Flamurtarin për t’u rikthyer në elitën e futbollit shqiptar.
Gustavo Benjumea, përforcimi tjetër i vlonjatëve në repartin e mbrojtjes, së fundmi ka luajtur në Panama, më konkretisht në skuadrën e Tauro FC.

Njoftimi i klubit:

Zyrtare :

Erlis Frasheri është zyrtarisht futbollist i Flamurtari Football Club .

Emri: Erlis

Mbiemri:  Frashëri

Datëlindja: 13 Maj 1988

Pozicioni: Mbrojtës

Sezoni i fundit:

2021 – 2024 KF Skënderbeu  (Shqipëri)

Mirë se vjen në familjen e madhe Kuqezi të Flamurtari F.C

Gustavo Benjumea është zyrtarisht futbollist i Flamurtari Football Club.

Emri: Gustavo

Mbiemri:  Benjumea

Datëlindja: 12 Janar 1996

Pozicioni: Mbrojtës qendre

Kombësia : Kolumbia

Sezoni i fundit:

2023 – 2024 Tauro FC (Panama)

Mirë se vjen në familjen e madhe Kuqezi te Flamurtari F.C

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img