Tuesday, July 23, 2024

Osmani: Vllaznia kërkon dy trofetë, Kupën dhe Kampionatin. Drejtori sportiv, flet pas shortit të Kupës ku Vllaznia dë të ndeshet në çerekfinale me Erzenin

Lexo

“Të gjithë kundërshtarët që mund të na binin janë mjaft seriozë. Vllaznia që kur është krijuar është futur për dy objektiva, për titullin kampion dhe Kupën, normalisht kështu është edhe këtë vit si ato të tjerat. Kemi afruar dy futbollistë që mendoj se janë cilësorë mund të na shërbejnë mund ti bashkohen grupit që do të luftojë këto 6 muaj në fazën e dytë të kampionatit. Kemi rënë pothuajse të gjithë dakort, e keni parë dhe intervistën e presidentit që normalisht janari nuk është se të ofron lojtarë cilësorë. Dhe kur është një i tillë ose ka patur ndonjë dëmtim ose ka kohë pa luajtur është pak e vështirë. Ne kemi marrë ata futbollistë që mund të na shërbejnë”, u shpreh drejtori sportiv i KF Vllaznia, Tefik Osmani, i pranishëm në hedhjen e shortit për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img