Thursday, February 29, 2024

Formula 1-Përmbytje nga shirat e shumtë, anulohet Çmimi i Madh i Imola-s

Lexo

Çmimi i Madh i Emilia Romanjas, i programuar për tu mbajtur këtë fundjavë, nuk do të zhvillohet për shkak të motit të keq. Zyrtarë të Formula 1 dhe organizatorët e eventit kanë rënë dakord mbi kushtet e papërshtatshme të pistës “Enzo dhe Dino Ferrari” të Imolas duke anuluar garën.

Gjatë natës, reshjet “gjunjëzuan” rajonin ç’ka solli edhe kriza natyrore pasi disa lumenj kanë dalë nga shtrati. Përjashtim nuk bëri as pista e Formulës 1, e cila u përmbyt nga uji i lumit Santerno.

Në një deklaratë zyrtare Formula 1 arsyetoi vendimin duke thënë: “Nuk mund të vazhdojmë në mënyrë të sigurt dhe nuk është e drejtë të shtojmë barrë të mëtejshme për komunitetin dhe shërbimet e urgjencës në rajon”.

Formula 1 rikthehet në ekranin e RTSH më 28 maj kur do të mbahet Çmimi i Madh i Monte Karlos.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img