Futboll femra-Java e 5, fitore të Vllaznisë dhe Juban Danjes(KF Murlani) përballë Kinostudios dhe Bilisht Sport

Lexo

(Video) Turneun Mbarëkombëtar, “Nikolin Karroca” e fiton Drita e Gjilanit. Sportistët më të mirë shpallen” Alban Haziri i Dritës dhe Jorni Egerci i Vllaznisë

 Klubi i Handballit Drita, Gjilan është shpallur fitues i Turneut të 3-të mbarëkombëtar të handballit, aktivitet i organizuar në...

Da Silva: “Jam shumë i lumtur për këtë titull, në Shqipëri kam fituar edhe një Kupë me Vllazninë. Kam vend për tatuazh edhe për...

Sulmuesi i Partizanit, Viktor Da Silva u shpreh i lumtur pas fitimit të titullit kampion:“Jam shumë i lumtur për...

Deliallisi: “Për ne nuk ka festë akoma, të ulim kokën e vazhdojmë punën për ndeshjen e radhës”

Pas humbjes së sotme ndaj Tiranës 1-2, Erzeni e mbylli kampionatin në vendin e 8-të të rendijtes dhe tashmë...

Java e pestë e Kampionatit Kombëtar të futbollit për femra ka regjistruar dy fitore të rëndësishme nga ekipet shkodrane. Vllaznia, edhe pse ka luajtur në transfertë me Kinostudion ka arritur të fitojë me rezultat të thellë 2 me 9. Për skuadrën kuqeblu, autore të golave ka e zakonshmja Doçi, e cila në këtë ndeshje ka shënuar  5 herë në portën kundërshtare. Ndërsa, golat e tjerë kanë për autor, Lufo(2), Levenaj, dhe Gjini.

Ndërkohë që Vllaznia fitonte në kompleksin sportiv të Kamzës ndaj Kinostudios, 2 me 9, të njëjtën gjë bënte edhe Juban Danja, duke mundur thellësisht në Kompleksin sportiv “Zmijani” ekipin mysafir Bilisht Sport me rezultatin 8-0. Falë edhe një bashkëpunimi që ka nisur këtë sezon sportiv mes Juban Danjes dhe KF Murlani, paraqitjet e kësaj skuadre kanë rritje, për të cilat flasin edhe vetë dy fitoret radhazi. Për Juban Danjen(Murlani), golat janë shënuar nga Selimi, Vasa, Lleshi, Jaku, Tanushi, Avullija, Kola dhe Brunga.

Pas këtyre dy fitoreve të skuadrave shkodrane, Vllaznia vazhdon të qëndrojë në krye të tabelës së klasifikimit me 15 pikë, ndërsa Juban Danja(KF Murlani) renditet në vendin e dytë me 12 pikëve.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -