Futboll Femra-Vllaznia fiton derbin shkodran U-15 ndaj Murlanit 3-1 dhe kryeson kampionatin pa humbje

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Kampionati Kombëtar i futbollit për femra U-15, i pari i këtij lloji që FSHF po aplikon në këtë sezon futbollistik, për javën e tretë të Grupit A ka pasur në kalendar derbin shkodran, Vllaznia-Murlani. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Reshit Rusi” të qytetit të Shkodrës ka përfunduar me rezultatin 3 me 1 në favor të Vllaznisë. Golat për skuadrën kuqeblu që drejtohet nga trajneri Oliver Matija u shënuan nga Arlindja Kodra, Juarda Aliaj dhe Emi Blinishta, ndërkohë që për Murlanin golin e vetëm e shënoi Rosela Vasa.

Kjo është fitorja e tretë radhazi në tre javë kampionat për Vllazninë, e cila më herët ka fituar 8 me 0 ndaj Kinostudios dhe 5 me 1 ndaj Teutës. Një fitore të rëndësishme në javën e tretë realizoi edhe Kinostudio, e cila mundi me rezultatin 3-2 Teutën duke vijuar të ndjekë Vllazninë në vendin e dytë me 6 pikë.

Renditja e grupit A pas javës së tretë:

  1. Vllaznia 9 pikë
  2. Kinostudio 6 pikë
  3. Teuta 3 pikë
  4. Murlani 0 pikë
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -