Futboll-Kategoria e Parë/Luhen dy ndeshjet e fundit të javës 11-të. Kryeson Dinamo me 21 pikë, e ndjekur nga Flamurtari dhe Skënderbeu me 21 dhe 19 pikë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Me dy ndeshjet e luajtura sot, Tomori-Flamurtari 2-0 dhe Besëlidhja-Apolonia 1-2, është mbyllur java e 11-të e Kampionatit Kombëtar të Futbollit për kategorinë e parë.

Surprizon skuadra beratase, e cila ka arritur të marrë një fitore 2-0 përballë vlonjatëve. Një ndeshje e ndezur ku nuk munguan dhe kartonët e kuq: një për Tomorin dhe dy për Flamurtarin.

Një fitore e artë për skuadrën beratase, që i largohet zonës së ftohtë, por në të njëjtën kohë i bën dhe një nder Dinamos, e cila tashmë ruan një distancë prej tri pikësh nga Flamurtari.

Ndërkohë, në sfidën tjetër të ditës, Apolonia ka arritur të marrë një fitore 2-1 në transfertë përballë Besëlidhjes. Me tri pikët e marra, fierakët ngjiten në klasifikim në vendin e 9-të me 12 pikë, ndërsa Besëlidhja mbetet në vendin e 12-të me 9 pikë.

Ndërkohë, më herët janë luajtur edhe katër sfidat e tjera të javës së 11-të, ku Skënderbeu ka arritur një fitore bindëse në shtëpi, 3-0 përballë Turbinës. Dy gola në pjesën e parë për korçarët dhe një në të dytën duke “pushtuar” vendin e tretë, si një kërcënim për Dinamo dhe Flamurtarin që mbajnë respektivisht vendin e parë dhe të dytë.

Në këtë javë bie në sy ndalesa e Korabit në transfertë përballë Burrelit në një barazim 1-1. Keko në minutën e 37-të kaloi skuadrën dibrane në avahtazh, por Farruku në pjesën e dytë arriti të vendosë barazpeshën në 1-1, që është dhe rezultati përfundimtarë i kësaj sfide.

Një fitore e rëndësishme për Besën, 1-0 në transfertën me Orikun. Ndërkohë, Tërbuni dhe Luzi janë ndalur në një barazim 1-1.

Rezultatet e Javës së 11-të:

Skënderbeu-Turbina 3-0

Burreli-Korabi 1-1

Tërbuni-Luzi 1-1

Oriku-Besa 0-1

Tomorri-Flamurtari 2-0

Besëlidhja-Apolonia 1-2

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -